Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Plné popelníky usvědčily holešovický bar, který v noci otevřel pro několik lidí
V baru se pařilo o sto šest. Ilustrační foto: archiv

Plné popelníky usvědčily holešovický bar, který v noci otevřel pro několik lidí

Hlídka strážníků na upozornění ženy volající na tísňovou linku 156 kontrolovala v sobotu ráno bar na Ortenově náměstí v Praze 7, který byl údajně „plný lidí“, přesto k porušená vládních opatření došlo, protože ani soukromé akce v restauračních provozovnách nejsou dovoleny.

Když strážníci dorazili na místo, provozovna měla zamknuté dveře, zatáhnuté závěsy, po zaklepání kdosi vykouknul oknem ven. Pak už ale nastalo „ticho po pěšině“.

„Odpovědná osoba na telefonní kontakt nereagovala, proto hlídka využila svého oprávnění a zavolala si na pomoc zámečnickou službu a také kolegy ze státní policie,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Služeb zámečníka nakonec nebylo třeba, na zaklepání policistů se dveře otevřely. Uvnitř seděly čtyři lidé, jeden muž se schovával na záchodě a obsluha se ukryla do zázemí.

Ta prohlásila, že jde o ryze soukromou akci. Podle plných popelníků bylo zřejmé, že party zde probíhala celou noc. „Všechna zjištěná porušení byla předána správním orgánům k dořešení,“ dodala Seifertová.

Během února řešili strážníci zatím 20 případů porušení vládních opatření týkajících se provozoven, restaurací a barů. V jednom případě uložili pokutu a 18 porušení oznamovali správnímu orgánu. Od začátku roku pak hlídky odhalily 71 těchto porušení.


Autor: red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru