dnes
Čtvrtek - skorojasno
22°C
zítra
Pátek - skorojasno
23°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
24°C
Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně
Nalezená užovka červená. Foto: MP Praha

Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně

Možná na nedaleký úřad práce zažádat si o místo myšího deratizátora vyrazila 30 centimetrů dlouhá užovka červená, kterou nalezla oznamovatelka v ulici Vyšehradská v Praze 2.

Užovka byla odchytovou službou městské policie převezena do útulku v Dolní Měcholupech. Její zdravotní stav je dle vyjádření veterináře dobrý.

„Z otázek ohledně trvalého bydliště se vykrucuje a tak nyní čeká na vyzvednutí od právoplatného majitele,“ usmála se mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.Události, kdy hadi vyděsí lidi v bytech, na úřadech, nebo třeba přímo na ulici, nejsou v Praze zas až tak výjimečné.  Podle zkušeností odchytové služby případů přibývá hlavně na jaře, ale ani po zbytek roku není o „hadí dobrodružství“ nouze.

Například na tísňovou linku bylo oznámeno, že v ulici Novodvorská v Praze 4 se na chodbě jednoho z panelových domů plazí had. Bylo to mládě korálovky sedlaté. Tento druh hada je čeledi užovkovité a není jedovatý.

Před pár lety byla na ulici v Kobylisích nalezena metr dlouhá krajta královskou, která se ztratila svému majiteli. Na písnickém sídlišti se zase plazila u restaurace užovka smrdutá. V Praze 10 byla zase nalezena v tramvaji opuštěná taška a v ní 1,5 metru dlouhý had. Jednalo se o užovku tenkoocasou, která patří mezi hady útočné a kousavé.

V dolnoměcholupském útulku zase jednou skončila nejedovatá korálovka sedlatá, která si „ustlala“ pod zaparkovaným autem. V Dejvicích se plazila na ulici exotická užovka černá čtyřpruhá.

„Každý rok vždy na jaře vyjíždíme k zvýšenému počtu takových případů. Když lidé hada u sebe doma najdou, neměli by na zvíře sahat, ale hned zavolat na číslo 156 a naše odchytová služba si pro zvíře přijede,“ uvedl již dříve Václav Steinbauer, vedoucí pražského útulku.

Anketa

Bojíte se hadů?

84.6%
(84.6%)
15.4%
(15.4%)
V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech.

Loni na podzim se hodně medializoval případ, kdy svou chovatelku uštknula Smrtelně jedovatá mamba zelená. Žena po dvou týdnech zemřela, hada se podařilo najít až po třech dnech v nedaleké zahradě.

Případy, kdy se z nezajištěného terária dostanou hadi do bytu chovatele a odtud někdy i k sousedům, se občas stávají, i když nekončí takto tragicky. V panelových domech se dokážou hadi odplazit výtahovými šachtami a stoupačkami i do poměrně vzdálených bytů.

Žádnou výjimkou tak nejsou případy, kdy najdou vyděšení majitelé bytů hada namotaného na sprše, za záchodovou mísou nebo smotaného v ní.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Dnes v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Včera v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru