dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně
Nalezená užovka červená. Foto: MP Praha

Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně

Možná na nedaleký úřad práce zažádat si o místo myšího deratizátora vyrazila 30 centimetrů dlouhá užovka červená, kterou nalezla oznamovatelka v ulici Vyšehradská v Praze 2.

Užovka byla odchytovou službou městské policie převezena do útulku v Dolní Měcholupech. Její zdravotní stav je dle vyjádření veterináře dobrý.

„Z otázek ohledně trvalého bydliště se vykrucuje a tak nyní čeká na vyzvednutí od právoplatného majitele,“ usmála se mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.Události, kdy hadi vyděsí lidi v bytech, na úřadech, nebo třeba přímo na ulici, nejsou v Praze zas až tak výjimečné.  Podle zkušeností odchytové služby případů přibývá hlavně na jaře, ale ani po zbytek roku není o „hadí dobrodružství“ nouze.

Například na tísňovou linku bylo oznámeno, že v ulici Novodvorská v Praze 4 se na chodbě jednoho z panelových domů plazí had. Bylo to mládě korálovky sedlaté. Tento druh hada je čeledi užovkovité a není jedovatý.

Před pár lety byla na ulici v Kobylisích nalezena metr dlouhá krajta královskou, která se ztratila svému majiteli. Na písnickém sídlišti se zase plazila u restaurace užovka smrdutá. V Praze 10 byla zase nalezena v tramvaji opuštěná taška a v ní 1,5 metru dlouhý had. Jednalo se o užovku tenkoocasou, která patří mezi hady útočné a kousavé.

V dolnoměcholupském útulku zase jednou skončila nejedovatá korálovka sedlatá, která si „ustlala“ pod zaparkovaným autem. V Dejvicích se plazila na ulici exotická užovka černá čtyřpruhá.

„Každý rok vždy na jaře vyjíždíme k zvýšenému počtu takových případů. Když lidé hada u sebe doma najdou, neměli by na zvíře sahat, ale hned zavolat na číslo 156 a naše odchytová služba si pro zvíře přijede,“ uvedl již dříve Václav Steinbauer, vedoucí pražského útulku.

Anketa

Bojíte se hadů?

84.5%
(84.5%)
15.5%
(15.5%)
V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech.

Loni na podzim se hodně medializoval případ, kdy svou chovatelku uštknula Smrtelně jedovatá mamba zelená. Žena po dvou týdnech zemřela, hada se podařilo najít až po třech dnech v nedaleké zahradě.

Případy, kdy se z nezajištěného terária dostanou hadi do bytu chovatele a odtud někdy i k sousedům, se občas stávají, i když nekončí takto tragicky. V panelových domech se dokážou hadi odplazit výtahovými šachtami a stoupačkami i do poměrně vzdálených bytů.

Žádnou výjimkou tak nejsou případy, kdy najdou vyděšení majitelé bytů hada namotaného na sprše, za záchodovou mísou nebo smotaného v ní.


Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Dnes v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

Včera v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru