dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
16°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně
Nalezená užovka červená. Foto: MP Praha

Plížením a plazením vpřed, podivná návštěva vystrašila úřad. A co teprve lidi v koupelně

Možná na nedaleký úřad práce zažádat si o místo myšího deratizátora vyrazila 30 centimetrů dlouhá užovka červená, kterou nalezla oznamovatelka v ulici Vyšehradská v Praze 2.

Užovka byla odchytovou službou městské policie převezena do útulku v Dolní Měcholupech. Její zdravotní stav je dle vyjádření veterináře dobrý.

„Z otázek ohledně trvalého bydliště se vykrucuje a tak nyní čeká na vyzvednutí od právoplatného majitele,“ usmála se mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.Události, kdy hadi vyděsí lidi v bytech, na úřadech, nebo třeba přímo na ulici, nejsou v Praze zas až tak výjimečné.  Podle zkušeností odchytové služby případů přibývá hlavně na jaře, ale ani po zbytek roku není o „hadí dobrodružství“ nouze.

Například na tísňovou linku bylo oznámeno, že v ulici Novodvorská v Praze 4 se na chodbě jednoho z panelových domů plazí had. Bylo to mládě korálovky sedlaté. Tento druh hada je čeledi užovkovité a není jedovatý.

Před pár lety byla na ulici v Kobylisích nalezena metr dlouhá krajta královskou, která se ztratila svému majiteli. Na písnickém sídlišti se zase plazila u restaurace užovka smrdutá. V Praze 10 byla zase nalezena v tramvaji opuštěná taška a v ní 1,5 metru dlouhý had. Jednalo se o užovku tenkoocasou, která patří mezi hady útočné a kousavé.

V dolnoměcholupském útulku zase jednou skončila nejedovatá korálovka sedlatá, která si „ustlala“ pod zaparkovaným autem. V Dejvicích se plazila na ulici exotická užovka černá čtyřpruhá.

„Každý rok vždy na jaře vyjíždíme k zvýšenému počtu takových případů. Když lidé hada u sebe doma najdou, neměli by na zvíře sahat, ale hned zavolat na číslo 156 a naše odchytová služba si pro zvíře přijede,“ uvedl již dříve Václav Steinbauer, vedoucí pražského útulku.

Anketa

Bojíte se hadů?

84.5%
(84.5%)
15.5%
(15.5%)
V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech.

Loni na podzim se hodně medializoval případ, kdy svou chovatelku uštknula Smrtelně jedovatá mamba zelená. Žena po dvou týdnech zemřela, hada se podařilo najít až po třech dnech v nedaleké zahradě.

Případy, kdy se z nezajištěného terária dostanou hadi do bytu chovatele a odtud někdy i k sousedům, se občas stávají, i když nekončí takto tragicky. V panelových domech se dokážou hadi odplazit výtahovými šachtami a stoupačkami i do poměrně vzdálených bytů.

Žádnou výjimkou tak nejsou případy, kdy najdou vyděšení majitelé bytů hada namotaného na sprše, za záchodovou mísou nebo smotaného v ní.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Včera v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Další články
Nahoru