dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražské krimi

Plechy kradou i ženy. Z kostela

Pražští strážníci od pátku do neděle zadrželi celkem 3 pachatele krádeže plechů. Jednu ženu a dva muže.

První případ řešili strážníci Hlídkového útvaru, na které se obrátil v pátek dopoledne dozorčí ve stanici metra Nové Butovice. Ten zaslechl z horní části vestibulu metra z venkovní části u zastávky MHD podezřelé zvuky připomínající ohýbání plechů.

Hlídka na místě uviděla muže, který za pomoci páčidla odstraňoval plechy z oken. Jakmile však spatřil strážníky, pokusil se z místa utéct. Hlídka muže zadržela, vyzvala k prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dotyčný hlídce sdělil, že se chtěl plechů zmocnit a prodat je ve sběrně surovin.

Další případ je ze soboty. Oznamovatelka nahlásila na tísňovou linku volání „156“, že někdo krade plechy ze střechy kostela sv. Apolináře. Na místo byla ihned vyslána hlídka strážníků z druhého pražského obvodu.

Při kontrole objektu na místě strážníci zaslechli ze zahrady v zadní části kostela praskání plechu. Proto se okamžitě vydali za zvuky. Na lešení kostela spatřili ženu, jak odtrhává plech ze střechy. Hlídka ženu vyzvala, aby zanechala svého protiprávního jednání a slezla dolů. To dotyčná učinila. Strážníci ji pro podezření z trestného činu omezili na osobní svobodě.

Poslední krádež plechů řešili strážníci z Prahy 14 v neděli odpoledne. Hlídka strážníků obdržela oznámení z operačního střediska, že v nadzemní části „tubusu“ metra linky B v úseku ulic Cíglerova a Chlumecká odtrhává muž zanedbaného vzhledu části konstrukce.

Strážníci na místě nalezli muže, který odpovídal popisu. Hlídce se přihlásil také oznamovatel, který jí poskytl videonahrávku, na které dotyčný muž vkládá odtrhané lišty do černého igelitového pytle. V něm pak strážníci nalezli hliník o váze cca 5 kg a délce asi 15 metrů. Hlídka muže omezila na osobní svobodě. Ten stejně jako ostatní výtržníci skončil v rukách Policie ČR.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru