dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Plážové krásky Kiki a Maki jsou na prodej! Obchod s bílým masem? Ne, benefice
Ilustrační foto: Jiří Částka

Plážové krásky Kiki a Maki jsou na prodej! Obchod s bílým masem? Ne, benefice

Naváže benefiční turnaj v plážovém volejbale Vyber si, vydraž si, zahraj si na svůj vzestupný trend, co se výtěžku týče? Pilotní ročník vynesl 60 tisíc korun, loni to bylo téměř jednou tolik a letos má netradiční počin úspěšného hráče a trenéra Martina Tichého velkou šanci navázat. Vůbec poprvé totiž potvrdily svou účast oblíbené plážové krásky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, přezdívané Kiki a Maki. Benefice se koná 16. a 17. listopadu.

S projektem benefičního turnaje, který si klade za cíl podpořit vybrané neziskové organizace, přišel před třemi lety mistr České republiky z roku 2011 Martin Tichý. Podle něj je důležité přesunout pozornost, která je upřena na vrcholové sportovce, na prospěšnou věc.

Letos si výtěžek rozdělí Centrum Anabell, které pomáhá osobám s poruchou příjmu potravy, a Hospic svaté Hedviky, jež se zaměřuje na důstojný a bezbolestný odchod umírajících.

martin-tichy-volejbal-nahled

Autor charitativního projektu Martin Tichý

Scénář benefičního turnaje, který je unikátní svým konceptem, se nemění. Večer 16. listopadu se v Theatro Music Clubu uskuteční dražba nejlepších hráčů a hráček českého i slovenského plážového volejbalu. Každý má skutečně svou vyvolávací cenu a zájemci přihazují stejně jako v aukční síni. Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, má možnost si druhý den po boku elitního beachaře zahrát.

Turnaj se koná v Beachklubu Pankrác a kromě Kiki a Maki nebo Tichého bude možné bojovat o Martinu Bonnerovou a Barboru Hermannovou, olympionika Přemysla Kubalu, Jindřicha Weisse, slovenskou reprezentantku Natálii Dubovcovou a další.

V loňském roce se za nejvíce peněz vydražila tehdy úřadující mistryně republiky Barbora Hermannová, na kterou zájemce přihodil 16 tisíc korun.

kiki-a-maki-claneka-nahled

Kiki a Maki

„Jelikož je to naše dražící premiéra, tak si vůbec netroufáme žádné částky odhadovat. Doufáme ale, že si nás někdo vydraží za spoustu peněz a my tak budeme platnými charitativními pomocníky,“ říkají Kolocová se Slukovou.

„Je to moc hezký projekt, ale v dřívějších letech jsme se ze zdravotních důvodů či kvůli nevyhovujícímu termínu zúčastnit nemohly. Letos nás ale pořadatelé oslovili velice v předstihu, a tak jsme si na tuto akci mohly udělat čas a už se na ni moc těšíme,“ dodávají. Vítězná dvojice se může těšit na dvě letenky balónem v Českém ráji, které jí věnují Hoši v koši.

Do turnaje se mohou přihlásit libovolné smíšené dvojice, nejen ty, které vzejdou z dražby. Více informací je na nových webových stránkách turnaje www.beneficniturnaj.cz, které pro organizátory bez nároku na honorář vytvořil Karel Fořt.

 „Jsme rádi, že i ostatní pochopili naši myšlenku a chtějí nám pomoci,“ uvedl Martin Tichý. Logo pro turnaj navrhla Kateřina Hladíková, značka QuoStyl se zase podílí na tom, že každý účastník dostane poprvé v rámci startovného triko turnaje.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru