dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Plavci nezmrznou! Podolí opravilo zatopenou kotelnu, ohřálo vodu a dnes znovu otevřelo
Bazény v Podolí od dnešního rána opět fungují. Foto: Wikimedia Commons

Plavci nezmrznou! Podolí opravilo zatopenou kotelnu, ohřálo vodu a dnes znovu otevřelo

Ještě včera nebylo jasné, jak dlouho bude vodou ochromený plavečák v Podolí uzavřen. Po povodních v roce 2002 to bylo půl roku. Tentokrát se podařilo odstranit škody rekordně rychle a plavci mohou vyrazit na Prahu 4 již dnes.

Pracovníkům největšího plaveckého areálu v České republice v pražském Podolí se podařilo odstranit způsobené škody a odčerpat vodu, která prosakovala při povodních do suterénních prostor.

Plavecký areál se otevírá již dnes ráno v šest hodin. Včera v odpoledních hodinách byl znovuobnoven provoz kotelny a veškerých technologií, které zajišťují teplotu vody v bazénech a do dnešního rána se podařilo dosáhnout teplot v bazénech na požadovaném standartu, tedy zhruba 27 stupňů. 

Spodní voda, která postupně prosakovala do prostor, kde je umístěna technologie ke kotelně a také veškerá potrubí areálu dosáhla téměř dvoumetrové hladiny.

Vedení areálu, který vlastní a provozuje Česká unie sportu, se podařilo výrazně snížit škody tím, že zajistili nasazení osmi vysokokapacitních čerpadel, která velmi účinně vodu z prostor odčerpávala.


Na cvičení Tai chi zdarma zve Praha 4

2. června 2020 v 19:27

Od 1. června v pondělí od 18 do 19:30 hodin a úterý od 9 do 10:30 hodin probíhají v parku Na Pankráci u Café Na půl cesty lekce Tai chi. Vhodné jsou pro všechny věkové kategorie i fyzickou kondici.

Workshop: Tělo bez bolesti

11. května 2020 ve 21:41

Tělo bez bolesti, tak se jmenuje workshop, který pořádá 21. června v Praze Škola fitness profesionálů FISAF.cz. Lektorka Lucie Rychetská vás seznámí s tím, jak funguje hluboký stabilizační systém páteře, a především se naučíte spoustu cviků, které vám přinesou úlevu od...

Sportovním klubům v Praze 11 pomohou s překlenutím krize mimořádné dotace

7. května 2020 v 09:59

Krize spojená s koronavirovou pandemií si již vybrala daň v nejrůznějších odvětvích a výjimkou není ani sport. Kvůli omezením přijatým v rámci boje s pandemií se řada z nich dostala do tíživé finanční situace. Rada městské části Praha 11 se proto rozhodla podpořit jihoměstské sportovní kluby...

Praha podpoří sportoviště

4. května 2020 v 15:58

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a opatřeními proti koronaviru obdrží vybrané pražské sportovní haly, plavecké bazény a zimní stadiony podle dnešního rozhodnutí Rady hlavního města Prahy jednorázovou pomoc ve výši 200 tisíc korun. Celkem se jedná...

Zacvičte si doma s Prahou 4

29. dubna 2020 v 11:13

V rámci zachování zdravého ducha a silné mysli Praha 4 připravila ve spolupráci s Vlastou Pechovou online cvičení s prvky taichi, formou videí s lektorkou.

Minigolfové hřiště v Centrálním parku je opět otevřeno

21. dubna 2020 ve 21:31

Minulý týden vandalové poškodili dvě hrací dráhy a vstupní branku minigolfového hřiště, což vedlo k jeho uzavření. Hřiště je již opraveno a od dnešního dne, 21. dubna, je hřiště na minigolf v Centrálním parku opět v provozu. Je možné ho využívat denně od 9 do 19 hodin. Aby se mohlo v průběhu dne...

Další články
Nahoru