dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Plavci nezmrznou! Podolí opravilo zatopenou kotelnu, ohřálo vodu a dnes znovu otevřelo
Bazény v Podolí od dnešního rána opět fungují. Foto: Wikimedia Commons

Plavci nezmrznou! Podolí opravilo zatopenou kotelnu, ohřálo vodu a dnes znovu otevřelo

Ještě včera nebylo jasné, jak dlouho bude vodou ochromený plavečák v Podolí uzavřen. Po povodních v roce 2002 to bylo půl roku. Tentokrát se podařilo odstranit škody rekordně rychle a plavci mohou vyrazit na Prahu 4 již dnes.

Pracovníkům největšího plaveckého areálu v České republice v pražském Podolí se podařilo odstranit způsobené škody a odčerpat vodu, která prosakovala při povodních do suterénních prostor.

Plavecký areál se otevírá již dnes ráno v šest hodin. Včera v odpoledních hodinách byl znovuobnoven provoz kotelny a veškerých technologií, které zajišťují teplotu vody v bazénech a do dnešního rána se podařilo dosáhnout teplot v bazénech na požadovaném standartu, tedy zhruba 27 stupňů. 

Spodní voda, která postupně prosakovala do prostor, kde je umístěna technologie ke kotelně a také veškerá potrubí areálu dosáhla téměř dvoumetrové hladiny.

Vedení areálu, který vlastní a provozuje Česká unie sportu, se podařilo výrazně snížit škody tím, že zajistili nasazení osmi vysokokapacitních čerpadel, která velmi účinně vodu z prostor odčerpávala.


Dnes můžete běhat v Čimickém háji

15. října 2019 v 08:27

Osmá městská část ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola pod vedením profesionálního trenéra se koná v říjnu každé úterý od 18 hodin.

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení na Národní třídě

8. října 2019 v 07:11

Na Národní třídě si můžete každý čtvrtek dopoledne zacvičit jógu, protáhnout se a poradit se s lektorkou o tom, co vás trápí a na co je potřeba se zaměřit. Cvičení pro klientky 50+.

Zaběhat si můžete s Osmičkou

8. října 2019 v 07:05

Osmá městská část ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola pod vedením profesionálního trenéra se koná v říjnu každé úterý od 18 hodin.

Praha 15: Hatha jóga pro každého

7. října 2019 ve 22:08

Od středy 2. října probíhají lekce hatha jógy v obřadní síni radnice Prahy 15.

Hýbejte se s Nordic Walking

2. října 2019 v 07:56

Komunitní Centrum Pohybových Aktivit v Praze 6 pořádá turistický výlet za pomocí holí pro Nordic Walking v sobotu 5. října.

Hatha jóga pro každého

1. října 2019 v 08:37

Od středy 2. října budou probíhat lekce hatha jógy v obřadní síni radnice Prahy 15.

Sportuje celá Praha 8: Nohejbal Turnaj trojic

30. září 2019 v 18:51

Další ze série turnajů Sportuje celá Praha 8 v sobotu 5. října v nohejbale. Turnaj se koná na antukových kurtech v areálu SK Meteor Praha. Praha 8 – Libeň, U Meteoru 29/3.

Michelinskou hvězdu v oblasti fitness získal jako první v ČR FISAF.cz

30. září 2019 v 07:42

Akreditace mezinárodní společnosti Europe Active představuje nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě. Poprvé byla udělena v roce 2007 a od té doby ji obdrželo více než 100 vzdělávacích organizací po celé Evropě. Nyní se mezi ně zařadil i Český svaz aerobiku a...

Další články
Nahoru