dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražský sport

Plavání v ledové vodě, běh a jízdy na běžkách. Nabídne Kryathlon

Originální závod, teprve druhý svého druhu na světě, kombinace plavání v ledové řece, běhu a jízdy na běžkách. Už v neděli 7. února v Praze, ve SkiParku Chuchle.

Slovo κρύο (cryo) je řeckého původu a znamená „ledově studený“. Toto slovo po zjednodušení na “kry” dalo základ názvu “Kryathlon”.

Je také pravda, že Hippocrates, otce moderní medicíny, byl obhájce výhod studené vody. Proto inspirace pro Kryathlon sahá svým způsobem až do starověkého Řecka.

„Hodně lidí nemá rádo chlad, ale na letošní Kryathlon jsme museli zdvojnásobit kapacitu startovního pole, jaký je zájem,“ říká ředitel závodu a sám účastník Jack Bright, anglický vytrvalec, který působí v Praze jako učitel angličtiny.

Zajímavá kombinace zahrnuje 250 metrů plavání v ledové Vltavě, 2,5 kilometru běhu a 3 kilometry na běžkách na okruhu ve SkiParku Chuchle.

Na startovní listině nechybí loňský vítěz Petr Šlajs, čerstvý vítěz závodů v zimním plavání v Číně ani spousta dalších výkonnostních i rekreačních sportovců, pro něž znamená Kryathlon ohromnou výzvu.

Závod organizuje spolek International Kryathlon Association s podporou společností SportGroup, SkiPark Chuchle, I. plaveckého klubu otužilců Praha (I. PKO), 42 Financial services a neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu.

Prezence: v místě startu 08:30 – 10:00 hodin
Startovné: 400,– do 31.1.16 / 500,– na místě

Varianty závodu:
1) Kryathlon
Plavání (v ledové vodě): 250 m
Běh: 2,5 km
Běžky: 3 km

2) Krátký Kryathlon
Plavání (v ledové vodě): 25 m
Běh: 2,5 km
Běžky: 3 km

Další informace najdete také zde: http://www.skiparkchuchle.cz/


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru