dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Platy ve školství připomínají charitu, to se musí změnit, říká pražský kandidát ČSSD Hausner
Bývalý ředitel ZŠ Lupáčova a pedagogický odborník Milan Hausner kandiduje v Praze ve volbách do Poslanecké sněmovny. Foto: archiv

Platy ve školství připomínají charitu, to se musí změnit, říká pražský kandidát ČSSD Hausner

Na osmém místě kandidátní listiny pražské ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny je bývalý ředitel ZŠ Lupáčova Milan Hausner. Zkušený pedagogický odborník by se v případě svého zvolení v dolní komoře Parlamentu zaměřil právě na problematiku školství.

Ing. Milan Hausner

Celý život působí v oblasti školství. Nejdříve jako učitel odborných předmětů na Gymnáziu Jana Keplera, potom 24 let jako ředitel ZŠ Lupáčova na Praze 3. Nyní pracuje jako vedoucí oddělení školství třetí městské části. Podílel se na digitalizaci vzdělávání a zavádění výuky polytechnických předmětů. Věnuje se preventivním programům zaměřeným na předcházení kyberšikaně. Vedl řadu mezinárodních projektů s výměnou žáků a působí jako člen správní rady nadačního fondu Umbilicus, který podporuje pacienty s nemocemi krve.

Proč jste se rozhodl kandidovat jako nezávislý na kandidátní listině pražské ČSSD?
Vzhledem k tomu, že jsem dlouholetý volič a podporovatel sociální demokracie, byla to pro mě jasná volba.

Ve volbách v roce 2013 získala v Praze ČSSD čtyři mandáty. Vy jste na osmé pozici. Věříte, že by letos mohla být sociální demokracie v metropoli úspěšnější?
Je sice pravda, že levice bývá ve velkých městech méně úspěšná než jinde, ale věřím, že lidé si uvědomí, kolik dobrého jim tato vláda přinesla, a že je to především zásluha ČSSD.

Pokud by Vás voliči do dolní komory Parlamentu vyslali, na co byste se zaměřil?
Především se chci zaměřit na problematiku školství, jmenovitě digitalizaci našich škol a problematiku šikany a kyberšikany.

Jak zkušenosti z doby, kdy jste byl ředitelem ZŠ Lupáčova, byste v Parlamentu zúročil?
Domnívám se, že mám velmi dobrý přehled o tom, jak nejlépe financovat školy. Především je potřeba zvýšit platy nejen učitelům, ale i dalšímu personálu. Být učitelem je v dnešní době a s dnešními platy téměř na úrovni toho, že se někdo věnuje charitě, to bych rád změnil.

Poslanci se někdy chovají při jednáních jako neposední školáci. Co si myslíte o dosavadní kultuře jednání Parlamentu a jak by se měla zlepšit?
Média nám prezentují tu nejhorší stránku Poslanecké sněmovny, také protože největší pozornosti se dostává nejvíce vyhroceným debatám. Myslím, že s výjimkou několika excesů není kultura ve sněmovně nijak problematická.

hausner-cssd-a Co na Vaši kandidaturu říká rodina, přátelé a bývalí kolegové? Cítíte jejich podporu?
Doma jsme mou kandidaturu důkladně probrali a všichni mě podpořili. Z celého mého okolí mě lidé ujišťují, že jsem udělal dobře, a že mě podpoří.

Jak vedete vrcholící kampaň a kde se budou moci lidé s Vámi ještě do voleb setkat a případně se seznámit s Vaším programem a cíli?
Máme mnoho mítinků v mé domovské Praze 3. Ale určitě bych chtěl čtenáře pozvat na celopražské mítinky ČSSD, například 12. října od 15 do 17:30 u stanice metra Háje a 16. října od 15:00 do 17:30 u stanice metra Ládví.
 
O některých poslancích po zvolení lidé neslyší a nemají možnost sledovat jejich práci seznámit se s výstupy jejich práce. Jak byste Vy v případě zvolení zůstával v kontaktu s veřejností?
Vzhledem k tomu, že bych byl zvolen jako zástupce lidí, nevěřím, že je možné dělat poslance bez kontaktu s nimi.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

Petr Fiala: Nenechte svůj hlas náhodě. Hlas pro ODS nepropadne, bude slyšet

19. října 2017 v 17:11

Občanští demokraté dnes završili několikaměsíční kampaň před nadcházejícími sněmovními volbami. Na Malostranské náměstí z celé republiky dorazily dodávky Modré vlny, které v uplynulých týdnech projely celou republiku. V Kaiserštejnském paláci přednesl předseda ODS Petr Fiala svou poslední...

ČSSD je garantem sociálních jistot pro všechny, říká kandidát v Praze Jan Smetana

19. října 2017 v 16:29

Živnostník Jan Smetana je na pražské kandidátní listině ve volbách do Poslanecké sněmovny číslo 15. Dlouholetý člen sociální demokracie odpověděl v předvečer voleb na pár otázek týkajících se jeho kandidatury.

Další články
Nahoru