dnes
Sobota - bourky
26°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
20°C
pozítří
Pondělí - polojasno
24°C
Platy ve školství připomínají charitu, to se musí změnit, říká pražský kandidát ČSSD Hausner
Bývalý ředitel ZŠ Lupáčova a pedagogický odborník Milan Hausner kandiduje v Praze ve volbách do Poslanecké sněmovny. Foto: archiv

Platy ve školství připomínají charitu, to se musí změnit, říká pražský kandidát ČSSD Hausner

Na osmém místě kandidátní listiny pražské ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny je bývalý ředitel ZŠ Lupáčova Milan Hausner. Zkušený pedagogický odborník by se v případě svého zvolení v dolní komoře Parlamentu zaměřil právě na problematiku školství.

Ing. Milan Hausner

Celý život působí v oblasti školství. Nejdříve jako učitel odborných předmětů na Gymnáziu Jana Keplera, potom 24 let jako ředitel ZŠ Lupáčova na Praze 3. Nyní pracuje jako vedoucí oddělení školství třetí městské části. Podílel se na digitalizaci vzdělávání a zavádění výuky polytechnických předmětů. Věnuje se preventivním programům zaměřeným na předcházení kyberšikaně. Vedl řadu mezinárodních projektů s výměnou žáků a působí jako člen správní rady nadačního fondu Umbilicus, který podporuje pacienty s nemocemi krve.

Proč jste se rozhodl kandidovat jako nezávislý na kandidátní listině pražské ČSSD?
Vzhledem k tomu, že jsem dlouholetý volič a podporovatel sociální demokracie, byla to pro mě jasná volba.

Ve volbách v roce 2013 získala v Praze ČSSD čtyři mandáty. Vy jste na osmé pozici. Věříte, že by letos mohla být sociální demokracie v metropoli úspěšnější?
Je sice pravda, že levice bývá ve velkých městech méně úspěšná než jinde, ale věřím, že lidé si uvědomí, kolik dobrého jim tato vláda přinesla, a že je to především zásluha ČSSD.

Pokud by Vás voliči do dolní komory Parlamentu vyslali, na co byste se zaměřil?
Především se chci zaměřit na problematiku školství, jmenovitě digitalizaci našich škol a problematiku šikany a kyberšikany.

Jak zkušenosti z doby, kdy jste byl ředitelem ZŠ Lupáčova, byste v Parlamentu zúročil?
Domnívám se, že mám velmi dobrý přehled o tom, jak nejlépe financovat školy. Především je potřeba zvýšit platy nejen učitelům, ale i dalšímu personálu. Být učitelem je v dnešní době a s dnešními platy téměř na úrovni toho, že se někdo věnuje charitě, to bych rád změnil.

Poslanci se někdy chovají při jednáních jako neposední školáci. Co si myslíte o dosavadní kultuře jednání Parlamentu a jak by se měla zlepšit?
Média nám prezentují tu nejhorší stránku Poslanecké sněmovny, také protože největší pozornosti se dostává nejvíce vyhroceným debatám. Myslím, že s výjimkou několika excesů není kultura ve sněmovně nijak problematická.

hausner-cssd-a Co na Vaši kandidaturu říká rodina, přátelé a bývalí kolegové? Cítíte jejich podporu?
Doma jsme mou kandidaturu důkladně probrali a všichni mě podpořili. Z celého mého okolí mě lidé ujišťují, že jsem udělal dobře, a že mě podpoří.

Jak vedete vrcholící kampaň a kde se budou moci lidé s Vámi ještě do voleb setkat a případně se seznámit s Vaším programem a cíli?
Máme mnoho mítinků v mé domovské Praze 3. Ale určitě bych chtěl čtenáře pozvat na celopražské mítinky ČSSD, například 12. října od 15 do 17:30 u stanice metra Háje a 16. října od 15:00 do 17:30 u stanice metra Ládví.
 
O některých poslancích po zvolení lidé neslyší a nemají možnost sledovat jejich práci seznámit se s výstupy jejich práce. Jak byste Vy v případě zvolení zůstával v kontaktu s veřejností?
Vzhledem k tomu, že bych byl zvolen jako zástupce lidí, nevěřím, že je možné dělat poslance bez kontaktu s nimi.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Volby do Sněmovny se v Praze 10 uskuteční ve 109 okrscích. Informuje o nich aplikace

20. října 2017 v 11:14

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají dnes od 14 do 22 hodin a a zítra od 8 do 14 hodin. Na území Prahy 10  je vytvořeno celkem 109 volebních okrsků s čísly 10002 až 10109. 

Další články
Nahoru