dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne
Ilustrační foto: archiv

Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne

Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek dnes v 18 hodin.

Zároveň skončila platnost nařízení hl. m. Prahy, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány.

Za místa zvýšeného nebezpečí vzniku požáru jsou dle vyhlášky považovány lesy a jejich okolí od vzdálenosti 50 metrů od okraje, lesoparky, parky, zahrady a také stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje. Zákaz se v době platnosti vztahuje nejen na zapalování ohně, ale třeba i na používání pyrotechniky či kouření cigaret.

Vzhledem k vývoji počasí nařízení hlavního města v souvislosti s výstrahou magistrátu neplatí výstraha hydrometeorologů letos poprvé. Kvůli její platnosti bylo například letos na konci dubna zakázáno pálení čarodějnic, takže tradiční akce se musely obejít bez svého vrcholu. Nařízení pak platilo i letos v červenci.

Vzhledem ke zlepšení klimatických podmínek byl s platností od pondělí 27. srpna včetně také odvolán zákaz ponechávání hořících svíček na hrobech. Lidé mohou nyní používat na hřbitovech jen elektronické svíčky.  

Správa pražských hřbitovů se stará o zhruba 230 000 hrobů na 29 hřbitovech. Kolem 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru