dnes
Středa - skorojasno
12°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne
Ilustrační foto: archiv

Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne

Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek dnes v 18 hodin.

Zároveň skončila platnost nařízení hl. m. Prahy, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány.

Za místa zvýšeného nebezpečí vzniku požáru jsou dle vyhlášky považovány lesy a jejich okolí od vzdálenosti 50 metrů od okraje, lesoparky, parky, zahrady a také stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje. Zákaz se v době platnosti vztahuje nejen na zapalování ohně, ale třeba i na používání pyrotechniky či kouření cigaret.

Vzhledem k vývoji počasí nařízení hlavního města v souvislosti s výstrahou magistrátu neplatí výstraha hydrometeorologů letos poprvé. Kvůli její platnosti bylo například letos na konci dubna zakázáno pálení čarodějnic, takže tradiční akce se musely obejít bez svého vrcholu. Nařízení pak platilo i letos v červenci.

Vzhledem ke zlepšení klimatických podmínek byl s platností od pondělí 27. srpna včetně také odvolán zákaz ponechávání hořících svíček na hrobech. Lidé mohou nyní používat na hřbitovech jen elektronické svíčky.  

Správa pražských hřbitovů se stará o zhruba 230 000 hrobů na 29 hřbitovech. Kolem 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených.


Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Dnes v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Dnes v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

Včera ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Další články
Nahoru