dnes
Neděle - prehanky-dest
17°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - jasno
13°C
Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne
Ilustrační foto: archiv

Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne

Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek dnes v 18 hodin.

Zároveň skončila platnost nařízení hl. m. Prahy, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány.

Za místa zvýšeného nebezpečí vzniku požáru jsou dle vyhlášky považovány lesy a jejich okolí od vzdálenosti 50 metrů od okraje, lesoparky, parky, zahrady a také stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje. Zákaz se v době platnosti vztahuje nejen na zapalování ohně, ale třeba i na používání pyrotechniky či kouření cigaret.

Vzhledem k vývoji počasí nařízení hlavního města v souvislosti s výstrahou magistrátu neplatí výstraha hydrometeorologů letos poprvé. Kvůli její platnosti bylo například letos na konci dubna zakázáno pálení čarodějnic, takže tradiční akce se musely obejít bez svého vrcholu. Nařízení pak platilo i letos v červenci.

Vzhledem ke zlepšení klimatických podmínek byl s platností od pondělí 27. srpna včetně také odvolán zákaz ponechávání hořících svíček na hrobech. Lidé mohou nyní používat na hřbitovech jen elektronické svíčky.  

Správa pražských hřbitovů se stará o zhruba 230 000 hrobů na 29 hřbitovech. Kolem 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru