dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - oblacno
30°C
Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne
Ilustrační foto: archiv

Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila, svíčky budou na hřbitovech hořet až od začátku týdne

Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek dnes v 18 hodin.

Zároveň skončila platnost nařízení hl. m. Prahy, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány.

Za místa zvýšeného nebezpečí vzniku požáru jsou dle vyhlášky považovány lesy a jejich okolí od vzdálenosti 50 metrů od okraje, lesoparky, parky, zahrady a také stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 50 metrů od jejich okraje. Zákaz se v době platnosti vztahuje nejen na zapalování ohně, ale třeba i na používání pyrotechniky či kouření cigaret.

Vzhledem k vývoji počasí nařízení hlavního města v souvislosti s výstrahou magistrátu neplatí výstraha hydrometeorologů letos poprvé. Kvůli její platnosti bylo například letos na konci dubna zakázáno pálení čarodějnic, takže tradiční akce se musely obejít bez svého vrcholu. Nařízení pak platilo i letos v červenci.

Vzhledem ke zlepšení klimatických podmínek byl s platností od pondělí 27. srpna včetně také odvolán zákaz ponechávání hořících svíček na hrobech. Lidé mohou nyní používat na hřbitovech jen elektronické svíčky.  

Správa pražských hřbitovů se stará o zhruba 230 000 hrobů na 29 hřbitovech. Kolem 40 procent hrobů je opuštěných a nezaplacených.


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Včera v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru