Dnes Sobota - jasno 3°C
Zítra Neděle - polojasno -2°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky
Chodník v Platnéřské ulici. Foto: archiv

Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky

Platnéřskou ulicí v centru Prahy je od dnešního dne možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru musí zahnout do Valentinské. Důvodem opatření je zejména oddálení automobilové dopravy od hrany opěrné zdi, která je ve špatném technickém stavu.

Úprava dopravního značení začne dnes a bude spočívat v zneplatnění stávajícího svislého a osazení nového dopravního značení. Dále budou osazeny bílé plastové obrubníky v délce zhruba 150 metrů podél opěrné zdi.

„Práce by měly být hotové do konce tohoto měsíce. Zároveň od 20. září proběhne geodetické zaměření zdi s následným sledováním,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSk) Barbora Lišková.

Uzavřel se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen zmíněnou opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Tento chodník nebyl chodci moc využíván, občas na něm přespávali bezdomovci. Pro některé lidí chodník sloužil jako veřejné záchodky.

Když začala TSK před šesti lety denně čistit místa, která lidé často znečišťují močí, na seznamu byl i chodník v Platnéřské ulici…

V rámci plánovaných změn v ulici a na přilehlém Mariánském náměstí chce město podobu tohoto místa v budoucnu změnit. Mělo by dojít k vyrovnání Platnéřské ulice a vzniklé prostranství u stěny Klementina bude poskytnuto Galerii hlavního města Prahy pro výstavy.

Plánovaná rekonstrukce by mohla začít v roce 2022 a má zahrnovat i změny v dopravě. Náměstí by se podle zpracované studie mělo rozšířit k Městské knihovně, takže auta by musela prostranství objíždět kolem Klementina a dále Valentinskou ulicí.

Změn by se mělo dočkat také nedaleké náměstí Franze Kafky a Kaprova ulice, kde by mohl být provoz v obou směrech.


Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Po zimní přestávce začíná rekonstrukce mostu ve Švehlově ulici

22. února 2021 v 16:50

Technická správa komunikací začne v pondělí 1. března s pracemi na rekonstrukci mostu, který převádí ulici Švehlova přes Měcholupský potok.

Od března budou pokračovat stavební práce na Chodovské

21. února 2021 v 07:35

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. března další práce na ulici Chodovská, které byly přerušeny zimní přestávkou. Stavba potrvá do 15. června. 

V Praze 9 probíhá výdej parkovacích oprávnění pro rozšířené zóny

17. února 2021 ve 14:37

Od dubna letošního roku budou rozšířeny zóny placeného stání Praze 9. Parkovací oprávnění se v současnosti vydává v Poliklinice Prosek a na radnici ve Vysočanech.

Oprava mostu v ulici Nedokončená

17. února 2021 v 11:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý 23. února opravu mostu X670, který převádí ulici Nedokončená jako nadjezd Štěrboholské radiály v MČ Praha – Štěrboholy. Stavba bude dokončena nejpozději 9. dubna 2021.

První trafostanice pro dobíjení elektromobilů v Praze 11

16. února 2021 v 09:56

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti) spolu s Martinem Duškou, radním pro dopravu a otevřenou radnici (Piráti) a zástupci Pražské energetiky se zúčastnili slavnostního uvedení do provozu první trafostanice pro dobíjení elektromobilů.

Další články
Nahoru