Dnes Sobota - oblacno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky
Chodník v Platnéřské ulici. Foto: archiv

Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky

Platnéřskou ulicí v centru Prahy je od dnešního dne možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru musí zahnout do Valentinské. Důvodem opatření je zejména oddálení automobilové dopravy od hrany opěrné zdi, která je ve špatném technickém stavu.

Úprava dopravního značení začne dnes a bude spočívat v zneplatnění stávajícího svislého a osazení nového dopravního značení. Dále budou osazeny bílé plastové obrubníky v délce zhruba 150 metrů podél opěrné zdi.

„Práce by měly být hotové do konce tohoto měsíce. Zároveň od 20. září proběhne geodetické zaměření zdi s následným sledováním,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSk) Barbora Lišková.

Uzavřel se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen zmíněnou opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Tento chodník nebyl chodci moc využíván, občas na něm přespávali bezdomovci. Pro některé lidí chodník sloužil jako veřejné záchodky.

Když začala TSK před šesti lety denně čistit místa, která lidé často znečišťují močí, na seznamu byl i chodník v Platnéřské ulici…

V rámci plánovaných změn v ulici a na přilehlém Mariánském náměstí chce město podobu tohoto místa v budoucnu změnit. Mělo by dojít k vyrovnání Platnéřské ulice a vzniklé prostranství u stěny Klementina bude poskytnuto Galerii hlavního města Prahy pro výstavy.

Plánovaná rekonstrukce by mohla začít v roce 2022 a má zahrnovat i změny v dopravě. Náměstí by se podle zpracované studie mělo rozšířit k Městské knihovně, takže auta by musela prostranství objíždět kolem Klementina a dále Valentinskou ulicí.

Změn by se mělo dočkat také nedaleké náměstí Franze Kafky a Kaprova ulice, kde by mohl být provoz v obou směrech.


Strahovský tunel v sobotu v noci uzavřen

Včera ve 14:04

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od soboty 5. prosince od 23 hodin do neděle 6. prosince do 5 hodin uzavřen.

Dnes v noci budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny

3. prosince 2020 v 07:00

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou Brusnický a Dejvický tunel od 3.12.2020 od 23 hodin do 4.12.2020 do 5 hodin uzavřeny.

Příští týden bude obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek

2. prosince 2020 ve 14:02

V návaznosti na další uvolňování vládních protiepidemických opatření a na základě rozhodnutí Středočeského kraje bude od pondělí 7. prosince obnoven plný provoz denních příměstských autobusových linek PID, končí tedy prázdninové omezení u části z nich.

V úterý se vrátí provoz do uzavřeného úseku v Prosecké ulici

30. listopadu 2020 ve 20:41

Technická správa komunikací dokončila 30. listopadu práce na kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků v Prosecké ulici v úseku od ulice Františka Kadlece po ulici Na Labuťce, a tím se nejpozději v úterý 1. prosince 2020 vrátí do toho úseku provoz v obou směrech.

Další články
Nahoru