Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky
Chodník v Platnéřské ulici. Foto: archiv

Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky

Platnéřskou ulicí v centru Prahy je od dnešního dne možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru musí zahnout do Valentinské. Důvodem opatření je zejména oddálení automobilové dopravy od hrany opěrné zdi, která je ve špatném technickém stavu.

Úprava dopravního značení začne dnes a bude spočívat v zneplatnění stávajícího svislého a osazení nového dopravního značení. Dále budou osazeny bílé plastové obrubníky v délce zhruba 150 metrů podél opěrné zdi.

„Práce by měly být hotové do konce tohoto měsíce. Zároveň od 20. září proběhne geodetické zaměření zdi s následným sledováním,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSk) Barbora Lišková.

Uzavřel se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen zmíněnou opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Tento chodník nebyl chodci moc využíván, občas na něm přespávali bezdomovci. Pro některé lidí chodník sloužil jako veřejné záchodky.

Když začala TSK před šesti lety denně čistit místa, která lidé často znečišťují močí, na seznamu byl i chodník v Platnéřské ulici…

V rámci plánovaných změn v ulici a na přilehlém Mariánském náměstí chce město podobu tohoto místa v budoucnu změnit. Mělo by dojít k vyrovnání Platnéřské ulice a vzniklé prostranství u stěny Klementina bude poskytnuto Galerii hlavního města Prahy pro výstavy.

Plánovaná rekonstrukce by mohla začít v roce 2022 a má zahrnovat i změny v dopravě. Náměstí by se podle zpracované studie mělo rozšířit k Městské knihovně, takže auta by musela prostranství objíždět kolem Klementina a dále Valentinskou ulicí.

Změn by se mělo dočkat také nedaleké náměstí Franze Kafky a Kaprova ulice, kde by mohl být provoz v obou směrech.


Autor: red

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

V Argentinské bude omezen provoz

12. října 2021 v 08:41

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 13. října opravu vozovky v Argentinské, v úseku Bubenského nábřeží – Kouteckého.

Tunel Mrázovka bude jednu noc uzavřen

12. října 2021 v 07:26

Z důvodu pravidelné údržby, mytí kamer a kontroly technologie bude tunel Mrázovka uzavřen od středy 13. října od 23 hodin do čtvrtka 14. října do 5 hodin.

Oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

7. října 2021 v 08:58

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od pondělí 11. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u Komořanské ulice.

TSK pokračuje v úpravách zastávky Vychovatelna v Zenklově ulici

7. října 2021 v 08:07

Technická správa komunikací začne opět od pondělí 11. října se stavebními pracemi v Zenklově ulici v Praze 8. Ty se budou týkat úpravy pěších přístupů na tramvajovou zastávku Vychovatelna a navážou tak na předchozí etapy v minulých letech. Oblast kolem zastávek by měla být kompletně hotová do...

Kunratická cyklostezka bude prodloužena

1. října 2021 v 07:32

Na jihu Prahy vznikne cyklostezka z Kunratic, která prodlouží stávající cyklostezku A202 ze středočeského Vestce. Technická správa komunikací (TSK) zahájí práce 1. října a skončit by měly v prosinci.

Další články
Nahoru