Dnes Úterý - prehanky-dest 16°C
Zítra Středa - prehanky-dest 14°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky
Chodník v Platnéřské ulici. Foto: archiv

Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky

Platnéřskou ulicí v centru Prahy je od dnešního dne možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru musí zahnout do Valentinské. Důvodem opatření je zejména oddálení automobilové dopravy od hrany opěrné zdi, která je ve špatném technickém stavu.

Úprava dopravního značení začne dnes a bude spočívat v zneplatnění stávajícího svislého a osazení nového dopravního značení. Dále budou osazeny bílé plastové obrubníky v délce zhruba 150 metrů podél opěrné zdi.

„Práce by měly být hotové do konce tohoto měsíce. Zároveň od 20. září proběhne geodetické zaměření zdi s následným sledováním,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSk) Barbora Lišková.

Uzavřel se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen zmíněnou opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Tento chodník nebyl chodci moc využíván, občas na něm přespávali bezdomovci. Pro některé lidí chodník sloužil jako veřejné záchodky.

Když začala TSK před šesti lety denně čistit místa, která lidé často znečišťují močí, na seznamu byl i chodník v Platnéřské ulici…

V rámci plánovaných změn v ulici a na přilehlém Mariánském náměstí chce město podobu tohoto místa v budoucnu změnit. Mělo by dojít k vyrovnání Platnéřské ulice a vzniklé prostranství u stěny Klementina bude poskytnuto Galerii hlavního města Prahy pro výstavy.

Plánovaná rekonstrukce by mohla začít v roce 2022 a má zahrnovat i změny v dopravě. Náměstí by se podle zpracované studie mělo rozšířit k Městské knihovně, takže auta by musela prostranství objíždět kolem Klementina a dále Valentinskou ulicí.

Změn by se mělo dočkat také nedaleké náměstí Franze Kafky a Kaprova ulice, kde by mohl být provoz v obou směrech.


Pracoviště pražského registru vozidel na Jarově je v provozu

Dnes v 06:03

Od úterý 18. května jsou na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 3 – Jarov, Osiková 2 obnoveny běžné úřední hodiny. 

FlixBus obnovuje linky do Košic a spoj mezi Plzní, Prahou a Brnem

Včera ve 12:23

Flotila zelených autobusů FlixBus se od dubna postupně rozrůstá. Od 27. května budou moci cestující využít obnovené spojení Praha – Košice a Plzeň – Košice. Ve stejný den vyjede také linka mezi Plzní, Prahou a Brnem a zpět, která bude provozována s denní...

Na Vltavě se zastavily přívozy

15. května 2021 ve 14:02

V metropoli je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Další články
Nahoru