Dnes Úterý - skorojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky
Chodník v Platnéřské ulici. Foto: archiv

Platnéřská v centru Prahy bude jednosměrná. Uzavřel se i chodník, který sloužil jako noclehárna a záchodky

Platnéřskou ulicí v centru Prahy je od dnešního dne možné projet jen z Křižovnické na Mariánské náměstí, řidiči v opačném směru musí zahnout do Valentinské. Důvodem opatření je zejména oddálení automobilové dopravy od hrany opěrné zdi, která je ve špatném technickém stavu.

Úprava dopravního značení začne dnes a bude spočívat v zneplatnění stávajícího svislého a osazení nového dopravního značení. Dále budou osazeny bílé plastové obrubníky v délce zhruba 150 metrů podél opěrné zdi.

„Práce by měly být hotové do konce tohoto měsíce. Zároveň od 20. září proběhne geodetické zaměření zdi s následným sledováním,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSk) Barbora Lišková.

Uzavřel se také chodník, který je pod úrovní vozovky a je ohraničen zmíněnou opěrnou zdí, která je ve špatném stavu. Tento chodník nebyl chodci moc využíván, občas na něm přespávali bezdomovci. Pro některé lidí chodník sloužil jako veřejné záchodky.

Když začala TSK před šesti lety denně čistit místa, která lidé často znečišťují močí, na seznamu byl i chodník v Platnéřské ulici…

V rámci plánovaných změn v ulici a na přilehlém Mariánském náměstí chce město podobu tohoto místa v budoucnu změnit. Mělo by dojít k vyrovnání Platnéřské ulice a vzniklé prostranství u stěny Klementina bude poskytnuto Galerii hlavního města Prahy pro výstavy.

Plánovaná rekonstrukce by mohla začít v roce 2022 a má zahrnovat i změny v dopravě. Náměstí by se podle zpracované studie mělo rozšířit k Městské knihovně, takže auta by musela prostranství objíždět kolem Klementina a dále Valentinskou ulicí.

Změn by se mělo dočkat také nedaleké náměstí Franze Kafky a Kaprova ulice, kde by mohl být provoz v obou směrech.


Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Včera v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Stavební práce na Prosecké ulici pokračují, omezí dopravu

13. července 2021 ve 13:35

Technická správa komunikací (TSK) začne od pondělí 19. července 2021 s další etapou celkové rekonstrukce Prosecké ulice a naváže tak na předchozí rok.  

Další články
Nahoru