dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
14°C
Platit na internetu můžete mnoha způsoby. Jaký je ten nejvýhodnější?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: 3D Animation Production Company /Pixabay

Platit na internetu můžete mnoha způsoby. Jaký je ten nejvýhodnější?

Tuzemské e-shopy nabízejí celou řadu způsobů platby. Tradiční dobírkou počínaje a novinkou v podobě odložené platby konče. Jaké jsou plusy a minusy běžných platebních metod a která se vám nejvíce vyplatí?  

Online platba kartou

Online platba kartou je dnes možná ve většině českých i zahraničních obchodech. Probíhá skrze platební brány e-shopu. Stačí jen opsat údaje ze své debetní nebo kreditní karty a celá transakce je hotová. Online platba je tak bezesporu jednou z nejrychlejších možností, jak platit na internetu. Přestože jsou platební brány zabezpečené, neukládejte platební údaje ze své karty do webového prohlížeče a tímto způsobem plaťte jen u ověřených obchodníků.

Platba převodem

V porovnání s platební bránou, kde nákup zaplatíte pohodlně za pár vteřin, je platba převodem poměrně zdlouhavá. Jakmile objednávku dokončíte, přijde vám e-mail s potvrzením a informacemi k platbě. Příkaz k úhradě je v internetovém bankovnictví potřeba zadávat ručně. Obchodník vaši objednávku expeduje až v okamžiku, kdy má peníze na účtu. Hlavní výhodou této platební metody je vysoká bezpečnost, která je však na úkor rychlosti zpracování a doručení objednávky.

Dobírka

Přestože je dobírka poměrně zastaralá platební metoda, v Česku stále patří mezi nejvyužívanější způsoby platby. Češi v nakupování na internetu sice patří k evropské špičce, stále u nich ale přetrvává jistá obezřetnost a nedůvěra. A dobírka byla donedávna jediný způsob, jak za zboží z e-shopu zaplatit až při převzetí.

Odložená platba

Modernější a rychlejší alternativou dobírky je odložená platba. Využívá ji stále více českých e-shopů a její oblíbenost strmě roste. Nespornou výhodou této platební metody je možnost zaplatit objednávku až 14 dnů po doručení. Zboží si tak můžete vyzkoušet v pohodlí domova a poradit se s rodinou. Pokud objednávka neodpovídá vašim představám, jednoduše ji pošlete obchodníkovi zpět, aniž byste za ni cokoli platili. Odpadá tak zdlouhavý proces vrácení zboží i peněz.

Odložená platba je zcela zdarma. Stačí nakoupit v e-shopu, který tuto možnost platby umožňuje. Nákupy a stav jejich zaplacení máte na očích v klientské zóně MALL Pay. S blížícím se datem splatnosti vám navíc přijde SMS zpráva a e-mail s upozorněním.


V České republice je aktuálně 24 tisíc firem a podnikatelů, kteří nespolehlivě platí DPH

21. října 2020 v 16:47

V České republice aktuálně podniká 24 tisíc společností a živnostníků, kteří byli zařazeni mezi nespolehlivé plátce DPH. Od roku 2013 bylo mezi nespolehlivé plátce DPH zařazeno více než 26 tisíc společností a podnikatelů, 2400 z nich bylo v průběhu let ze seznamu vymazáno. Většina vymazaných...

Třicet operátorů innogy pomůže hygienikům

12. října 2020 ve 22:27

Od středy 14. října se zaměstnanci innogy aktivně zapojí do boje proti dalšímu šíření nemoci covid-19. Vedení skupiny innogy po víkendových konzultacích se zástupci vlády rozhodlo o rychlé pomoci při trasování a předávání instrukcí lidem s pozitivním testem na koronavirus, ale i těm, kteří jsou...

Letos zatím přibylo nejméně nespolehlivých plátců DPH za posledních šest let

12. října 2020 v 10:51

Od začátku roku v ČR přibylo 1440 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH. Meziročně se jejich počet zvýšil o 11 %, nicméně se jedná o nejnižší přírůstek od roku 2015. Aktuálně Bisnode na černé listině nespolehlivých firem registruje 21 529 subjektů, z toho 5529 nespolehlivých plátců DPH a...

innogy výrazně snižuje také cenu elektřiny

6. října 2020 v 11:08

Od listopadu snižuje innogy ceny elektřiny v průměru o devět procent. Oznámení přichází pouhý měsíc poté, co energetická skupina oznámila zlevnění zemního plynu. Nyní výrazně zlevňuje také dodávky elektrické energie pro domácnosti a malé živnostníky.

Další články
Nahoru