dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
18°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Platit na internetu můžete mnoha způsoby. Jaký je ten nejvýhodnější?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: 3D Animation Production Company /Pixabay

Platit na internetu můžete mnoha způsoby. Jaký je ten nejvýhodnější?

Tuzemské e-shopy nabízejí celou řadu způsobů platby. Tradiční dobírkou počínaje a novinkou v podobě odložené platby konče. Jaké jsou plusy a minusy běžných platebních metod a která se vám nejvíce vyplatí?  

Online platba kartou

Online platba kartou je dnes možná ve většině českých i zahraničních obchodech. Probíhá skrze platební brány e-shopu. Stačí jen opsat údaje ze své debetní nebo kreditní karty a celá transakce je hotová. Online platba je tak bezesporu jednou z nejrychlejších možností, jak platit na internetu. Přestože jsou platební brány zabezpečené, neukládejte platební údaje ze své karty do webového prohlížeče a tímto způsobem plaťte jen u ověřených obchodníků.

Platba převodem

V porovnání s platební bránou, kde nákup zaplatíte pohodlně za pár vteřin, je platba převodem poměrně zdlouhavá. Jakmile objednávku dokončíte, přijde vám e-mail s potvrzením a informacemi k platbě. Příkaz k úhradě je v internetovém bankovnictví potřeba zadávat ručně. Obchodník vaši objednávku expeduje až v okamžiku, kdy má peníze na účtu. Hlavní výhodou této platební metody je vysoká bezpečnost, která je však na úkor rychlosti zpracování a doručení objednávky.

Dobírka

Přestože je dobírka poměrně zastaralá platební metoda, v Česku stále patří mezi nejvyužívanější způsoby platby. Češi v nakupování na internetu sice patří k evropské špičce, stále u nich ale přetrvává jistá obezřetnost a nedůvěra. A dobírka byla donedávna jediný způsob, jak za zboží z e-shopu zaplatit až při převzetí.

Odložená platba

Modernější a rychlejší alternativou dobírky je odložená platba. Využívá ji stále více českých e-shopů a její oblíbenost strmě roste. Nespornou výhodou této platební metody je možnost zaplatit objednávku až 14 dnů po doručení. Zboží si tak můžete vyzkoušet v pohodlí domova a poradit se s rodinou. Pokud objednávka neodpovídá vašim představám, jednoduše ji pošlete obchodníkovi zpět, aniž byste za ni cokoli platili. Odpadá tak zdlouhavý proces vrácení zboží i peněz.

Odložená platba je zcela zdarma. Stačí nakoupit v e-shopu, který tuto možnost platby umožňuje. Nákupy a stav jejich zaplacení máte na očích v klientské zóně MALL Pay. S blížícím se datem splatnosti vám navíc přijde SMS zpráva a e-mail s upozorněním.


V květnu bylo podáno nejméně návrhů na bankrot firem od začátku roku 2008

Včera v 07:22

V květnu letošního roku bylo vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 619 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 458 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 52 návrhů na bankrot obchodních společností, 494 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 215 návrhů na osobní bankrot. Počet...

Slováci jsou nejčastějšími zahraničními vlastníky českých firem. Prvenství po letech přebrali Rusům

1. června 2020 v 10:09

Slovenští podnikatelé rozšiřují svůj byznys v České republice. Od loňska do svých portfolií zařadili dalších 458 českých firem, čímž se vůbec poprvé stali nejčastějšími zahraničními vlastníky českých společností. Na druhou příčku tak odsunuli vlastníky z Ruska, kteří naopak náš trh opouštějí....

Od začátku roku skončilo s podnikáním 6 % živnostnic a 5 % živnostníků

28. května 2020 v 07:39

Během prvních čtyř měsíců tohoto roku ukončilo nebo přerušilo podnikání téměř 22 tisíc žen a přes 35 tisíc mužů. S podnikáním tak skončilo 6 % aktivních živnostnic a 5 % aktivních živnostníků. 

Při kontrolách restaurací bylo nejčastějším prohřeškem nedodržování odstupů

26. května 2020 v 18:55

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se v období od 15. do 22. května zaměřila na kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví v provozovnách stravovacích služeb.

Štědrý příspěvek od innogy půjde na energie i do lékárny

26. května 2020 ve 13:39

Koronavirové zvolnění pracovního a společenského tempa může mít různé podoby. České domácnosti měly například v době nouzového stavu více času na řešení záležitostí spojených s odběrem energií. Vyplývá to z interních analýz společnosti innogy. Lidé se také naučili více využívat online komunikaci....

Z daňových rájů mizí další české firmy

26. května 2020 v 10:53

Počet českých firem, které mají vlastníka v daňovém ráji, poprvé od roku 2010 poklesl pod hranici 12 000. Podle analýzy poradenské společnosti Bisnode je z destinací považovaných za daňový ráj kontrolováno 11 879 společností, což je o 223 méně na konci...

Praha 9 pomáhá živnostníkům, spustila koronavirový portál

25. května 2020 v 18:39

Městská část Praha 9 zahájila provoz webové stránky prazskyportal.cz, kde mohou živnostníci a drobní podnikatelé z Prahy 9 nabízet zákazníkům vouchery na své služby během koronavirové krize.

Nový spot Staropramenu byl točen před nouzovým stavem, ale předpověděl čekání na čepované pivo

25. května 2020 v 16:14

Značka Staropramen uvádí nový reklamní spot z dílny agentury Yinachi, který vznikl ještě před začátkem koronavirové krize. Staropramen v něm podtrhuje svůj rukopis, kdy namísto oslavování produktových benefitů jde více po ideové a životní lince. 

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Prodeje pivních mixů loni vzrostly, Cool rozšiřuje svou nabídku o dvě nové příchutě

23. května 2020 v 10:36

Obliba ovocných pivních mixů v posledních letech opět roste. Tento segment loni meziročně narostl o více než 40 procent Stejný nárůst zaznamenaly i prodeje značky Cool. Společnost Pivovary Staropramen na tento trend reaguje rozšířením o nové příchutě – nealko Malina a borůvka a Višeň a limetka...

Pražské vodovody a kanalizace instalovaly sto budek a hmyzích domků

22. května 2020 ve 12:56

Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) instalovala ve svých areálech přes 100 ptačích budek a hmyzích domečků, v podpoře biodiverzity chce být aktivní i nadále. Biodiverzita dnes slaví svůj mezinárodní den.

KFC otevře všechny restaurace i v Praze

21. května 2020 v 11:26

Všech 105 restaurací KFC se otevře 25. května nejen v Praze a Brně, ale i v Jablonci nad Nisou nebo Písku a dalších menších městech. „Přibude řada organizačních a hygienických opatření pro ochranu zdraví našich zákazníků i zaměstnanců,“ uvedl Libor Hubík, prezident KFC pro Česko a...

Další články
Nahoru