Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - skorojasno 20°C
Neděle 27. 4. 2025
Svátek má Jaroslav
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Platební terminály v autobusech MHD budou již brzy, prodej jízdenek u řidičů se nevrátí
Ilustrační foto: archiv

Platební terminály v autobusech MHD budou již brzy, prodej jízdenek u řidičů se nevrátí

Pražský dopravní podnik (DPP) předpokládá zprovoznění bezkontaktních platebních terminálů v autobusech a trolejbusech pražské MHD v následujících týdnech. ČTK to sdělil vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. S instalací se začalo loni na podzim, tendr vyhrála Bankovní informační technologie ze skupiny ČSOB ve spolupráci s firmou Mikroelektronika. Stejní dodavatelé už pro pražskou MHD zajistili terminály v tramvajích a metru.

„V tuto chvíli dodavatel doprogramovává poslední úpravy systému, které vyplynuly z neveřejného testování bezkontaktních platebních terminálů," uvedl Šabík. Dodal, že přesné datum spuštění zatím však stanoveno nebylo.

Podnik začal o loňských letních prázdninách s přípravou elektroinstalace a montáží držáků na terminály a v září pak měl dodavatel začít s postupnou instalací a zprovozňováním terminálů.

Podle informací pražského dopravního podniku budou dodavatelé služby spojené s provozem terminálů DPP poskytovat šest let s možností prodloužení o další dva roky.

Za provoz celého systému podnik zaplatí 100 000 korun měsíčně plus pět procent z celkové výše tržeb uskutečněných přes terminály. Po skončení smlouvy bude moci podnik terminály odkoupit za jednu korunu za kus.

Generální ředitel DPP Petr Witowski už dříve avizoval, že podnik z důvodu instalace terminálů už neobnoví doplňkový prodej jízdenek u řidičů, který přerušil na začátku pandemie covidu-19. Řekl, že řidičům autobusů na městských linkách odpadnou povinnosti, rizika a zdržení spojené s hotovostním prodejem jízdného.


Autor: ČTK

Prosakování vody uzavřelo stanici metra Muzeum

24. dubna 2025 v 15:41 | Aktualizováno v 22:41

Více než šest hodin byla ve čtvrtek mimo provoz stanice metra Muzeum, kde se kříží linky A a C pražského metra. Důvodem bylo prosakování vody. Soupravy stanici zhruba do 17:20 pouze projížděly, uvedl na webu pražský dopravní podnik (DPP). Nadále zavřený zůstává na Muzeu přímý výstup z linky A na...

Letňany: Dopravní omezení v souvislosti s Pražským Majálesem

24. dubna 2025 v 11:14

V sobotu 26. dubna se na Letišti Letňany koná tradiční Pražský Majáles – a s ním přicházejí i dopravní omezení, která se dotknou zejména vjezdu do Letňan.

Pražská lítačka. Hra pro fanoušky MHD

23. dubna 2025 v 18:04

Oblíbená hra fanoušků MHD v pátek 25. dubna. Startuje se na Harfě, cíl je na Točně Dlabačov.

V Letňanech se bude uklízet, pozor na změnu dopravního značení

22. dubna 2025 v 11:56

Na přelomu května a června proběhne v ulicích osmnácté městské části každoroční blokové čištění. Úklid se bude konat ve šesti blocích během šesti pracovních dnů, vždy od 8 do 15 hodin.

BESIP: Velikonoce jsou za dveřmi, nezapomeňte na bezpečnost

17. dubna 2025 v 15:02

Ať už vyrážíte na koledu, na výlet nebo za rodinou, nezapomeňte na bezpečnost. Připomínáme 10 pravidel, která vám pomohou, aby byly Velikonoce opravdu veselé – a hlavně bezpečné:

Další články
Nahoru