Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Platan na Senovážném náměstí připomíná Olgu Havlovou
U stromu v sousedství Jindřišské věže je od středy deska připomínající památku Olgy Havlové. Foto: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Platan na Senovážném náměstí připomíná Olgu Havlovou

Platan před hotelem Andaz na Senovážném náměstí v Praze od středy 22. března nese symbolické označení Strom Olgy Havlové. Byla u něj odhalena deska. Strom roste kousek od sídla Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.    

„Zakladatelka naší nadace Olga Havlová by letos oslavila devadesáté narozeniny. Nadace pokračuje v její práci a rozhodla se stále jméno a odkaz paní Havlové připomínat. Před pěti lety nadace vysadila napříč Českem 85 stromů, proto jsme se rozhodli letos vysadit dalších pět,“ uvedla ředitelka nadace Monika Granja. 

Podle starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské  (TOP 09) byla Olga Havlová člověkem, který měl vždy otevřenou náruč. „Pomáhala nejvíc, jak mohla. Paní Havlová dokázala lidem, kterým pomáhala, dávat i velkou pokoru. Tím se od ní můžeme učit,“ sdělila. 

Na slavnostním středečním setkání zazněla Píseň pro Olgu od Anety Langerové, tentokrát v podání Chlapeckého sboru Bruncvík z Prahy 1. 

Na akci vystoupil také předseda správní rady Vojtěch Sedláček. „Václav Havel o své první ženě Olze mnohokrát prohlásil, že byla kompasem jeho života. Byla jeho pozornou a první čtenářkou a kritičkou jeho esejistických a dramatických děl a také jeho velkou oporou a spolupracovníci v těžkých letech Charty 77,“ řekl.   

Ředitelka spolku In IUSTITIA Klára Kalibová představila celospolečensky tabuizované téma předsudečného násilí, jehož obětí jsou lidé se zdravotním znevýhodněním. Účastníci setkání mohli připojit svůj podpis pod Memorandum o ochraně lidí s postižením. Nadace Olgy Havlové byla jeden z prvních signatářů Memoranda. 

Po celý letošní rok budou probíhat setkání u již vysazených Stromů Olgy Havlové či na místech, kde se nové stromy budou sázet.


Autor: puc

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru