dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Plastová lahev s motorovou naftou udělala na Vltavě padesátimetrovou skvrnu
Zásah hasičů na Vltavě. Foto: Roman Půra / HZS Praha

Plastová lahev s motorovou naftou udělala na Vltavě padesátimetrovou skvrnu

V úseku mezi Karlovým a Mánesovým mostem plavala na Vltavě včera dopoledne padesátimetrová olejová skvrna.

„Hasiči spustili na vodu čluny a položili norné stěny. Zachycenou skvrnu zasypali sorbentem,“ uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Ohraničenou skvrnu předali magistrátního odboru životního prostředí. Odborná firma ji odstranila během odpoledne. Pravděpodobným zdrojem úniku byla nalezená 1,5 litrová PET lahev s motorovou naftou.

Únik nebezpečné látky do řeky hasiči v srpnu cvičili na Rašínově nábřeží. Tehdy trénovali výlov barelů právě s motorovou naftou, z nichž jeden byl poškozený a potopil se pod hladinu. Potom měla na řece vzniknout fiktivní olejová skvrna.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru