Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Plašila holuby, málem to skončilo tragédií
Holub. Foto: Jan Puci

Plašila holuby, málem to skončilo tragédií

K dramatickým okamžikům došlo během nedělního rána v jednom z paneláků na sídlišti v Praze 11. Policisté dostali kuriózní oznámení, že z okna někdo visí.    

K neobvyklému oznámení na tísňovou linku 158 došlo v neděli 30. května pár minut před devátou hodinou. „Tady z pátého patra visí pán za jednu nohu, je hlavou dolů,“ oznámila volající. Do lokality okamžitě vyrazila prověřit situaci policejní hlídka. 

Když dorazila na místo, ukázalo se, že o okna sedmého patra visí starší žena. Policisté museli vykopnout poměrně bytelné dveře bytu.

„Kopům odolávaly a chvíli trvalo, než se skrz ně dostali policisté dovnitř. Sílu pak vystřídala obezřetnost, neboť ženino tělo skutečně viselo celé z okna ven, a drželo jen za nohu a jakákoli urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Policistům se společnými silami podařilo vyčerpanou obyvatelku bytu zachytit a vtáhnout zpátky dovnitř, kde si ji do své péče převzali pražští záchranáři.

Zachráněná následně vysvětlila i celou událost. „Za vším byli holubi na parapetu, které žena plašila, a nešťastnou náhodou se ji přihodila popsaná událost, naštěstí se šťastným koncem,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru