Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Plašila holuby, málem to skončilo tragédií
Holub. Foto: Jan Puci

Plašila holuby, málem to skončilo tragédií

K dramatickým okamžikům došlo během nedělního rána v jednom z paneláků na sídlišti v Praze 11. Policisté dostali kuriózní oznámení, že z okna někdo visí.    

K neobvyklému oznámení na tísňovou linku 158 došlo v neděli 30. května pár minut před devátou hodinou. „Tady z pátého patra visí pán za jednu nohu, je hlavou dolů,“ oznámila volající. Do lokality okamžitě vyrazila prověřit situaci policejní hlídka. 

Když dorazila na místo, ukázalo se, že o okna sedmého patra visí starší žena. Policisté museli vykopnout poměrně bytelné dveře bytu.

„Kopům odolávaly a chvíli trvalo, než se skrz ně dostali policisté dovnitř. Sílu pak vystřídala obezřetnost, neboť ženino tělo skutečně viselo celé z okna ven, a drželo jen za nohu a jakákoli urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Policistům se společnými silami podařilo vyčerpanou obyvatelku bytu zachytit a vtáhnout zpátky dovnitř, kde si ji do své péče převzali pražští záchranáři.

Zachráněná následně vysvětlila i celou událost. „Za vším byli holubi na parapetu, které žena plašila, a nešťastnou náhodou se ji přihodila popsaná událost, naštěstí se šťastným koncem,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru