Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Plašila holuby, málem to skončilo tragédií
Holub. Foto: Jan Puci

Plašila holuby, málem to skončilo tragédií

K dramatickým okamžikům došlo během nedělního rána v jednom z paneláků na sídlišti v Praze 11. Policisté dostali kuriózní oznámení, že z okna někdo visí.    

K neobvyklému oznámení na tísňovou linku 158 došlo v neděli 30. května pár minut před devátou hodinou. „Tady z pátého patra visí pán za jednu nohu, je hlavou dolů,“ oznámila volající. Do lokality okamžitě vyrazila prověřit situaci policejní hlídka. 

Když dorazila na místo, ukázalo se, že o okna sedmého patra visí starší žena. Policisté museli vykopnout poměrně bytelné dveře bytu.

„Kopům odolávaly a chvíli trvalo, než se skrz ně dostali policisté dovnitř. Sílu pak vystřídala obezřetnost, neboť ženino tělo skutečně viselo celé z okna ven, a drželo jen za nohu a jakákoli urychlená manipulace by mohla mít katastrofální důsledky,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. 

Policistům se společnými silami podařilo vyčerpanou obyvatelku bytu zachytit a vtáhnout zpátky dovnitř, kde si ji do své péče převzali pražští záchranáři.

Zachráněná následně vysvětlila i celou událost. „Za vším byli holubi na parapetu, které žena plašila, a nešťastnou náhodou se ji přihodila popsaná událost, naštěstí se šťastným koncem,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru