Dnes Pátek - zatazeno 26°C
Zítra Sobota - oblacno 22°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doprava

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Plánované změny prověřily zkušební jízdy, kterých se zúčastnili kromě zástupců Prahy 6 také zástupci dopravního podniku, magistrátu, Technické správy komunikací, ROPIDu a policie.

Návrhy na vylepšení se týkají linek 108, 116, 164 a 216:
Linka 108

Linka midibusu má nově vést ulicí Na Větrníku místo Na Petřinách. Zruší se tím souběh s tramvajovou linkou, v této ulici nehrozí tak časté dopravní zácpy způsobující zpoždění autobusu. Bonusem bude vznik nového páru zastávek u ulice Myslivečkova, která zlepší dostupnost městské dopravy v lokalitě, což ocení třeba návštěvníci Břevnovského kláštera, neboť se zde nachází vstup do jeho zahrad.

Linka 116
Po prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu dojde na Veleslavíně ke zkrácení linky 225, a tím i ke zhoršení dopravní obsluhy v lokalitě Nových Vokovic. To by mělo změnit prodloužení linky 116 z oblasti Jenerálky k metru Nádraží Veleslavín a do Nových Vokovic. Předpokladem realizace jsou nutné úpravy ulice Na Krutci, kudy by měl autobus nově jezdit. Je nutný souhlas Lesů hl. m. Prahy.

Linka 164
Mezi zastávkami Sídliště Petřiny a Dopravní hřiště Vypich se plánuje nová zastávka s pracovním názvem U Hvězdy. Městská část také dlouhodobě požaduje prodloužení od Vojenské nemocnice a Polikliniky Petřiny ulicí Radimovou, Pod Drinopolem, Pod Marjánkou a Bělohorskou na Malovanku. Opakovaně ale naráží na neochotu hlavního města prodloužení financovat. Praha 6 proto uvažuje o vyjednávání se soukromými subjekty a financováním typu PPP.
 

Linka 216
Autobus pojede po nové trase kolem polikliniky v ulici Na Dlouhém lánu a dále ulicemi Na Rozdílu, Za Lány, Pod Kladenskou silnicí a Liberijská. V blízkosti metra Bořislavka má vzniknout nová zastávka s pracovním názvem Liberijská.

V reakci na plánované změny u linky 108 obdrželi radní a zastupitelé Prahy 6 petici od místních občanů, kterých se plánovaná změna trasy ulicí Na Větrníku dotkne. Petenti v textu vyjadřují pochybnosti o využití upravené trasy. Podle nich neexistuje cílová skupina, která by nové spojení potřebovala. Současně se obávají zhoršení dopravní situace i kvality bydlení v ulici a jejím okolí.

Petici v lednu projednali radní městské části a zabývat se jí bude i únorové zastupitelstvo. Rada se shodla na tom, že cílem navrženého opatření není ani tak trasu linky zkrátit, nebo učinit bezpečnější, primárním zájmem je nabídnout hromadnou dopravu i tam, kde dosud zavedena není, byť rozsah přepravní poptávky nelze očekávat masový.


Autor: Hla

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Další články
Nahoru