Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Doprava

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Plánované změny prověřily zkušební jízdy, kterých se zúčastnili kromě zástupců Prahy 6 také zástupci dopravního podniku, magistrátu, Technické správy komunikací, ROPIDu a policie.

Návrhy na vylepšení se týkají linek 108, 116, 164 a 216:
Linka 108

Linka midibusu má nově vést ulicí Na Větrníku místo Na Petřinách. Zruší se tím souběh s tramvajovou linkou, v této ulici nehrozí tak časté dopravní zácpy způsobující zpoždění autobusu. Bonusem bude vznik nového páru zastávek u ulice Myslivečkova, která zlepší dostupnost městské dopravy v lokalitě, což ocení třeba návštěvníci Břevnovského kláštera, neboť se zde nachází vstup do jeho zahrad.

Linka 116
Po prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu dojde na Veleslavíně ke zkrácení linky 225, a tím i ke zhoršení dopravní obsluhy v lokalitě Nových Vokovic. To by mělo změnit prodloužení linky 116 z oblasti Jenerálky k metru Nádraží Veleslavín a do Nových Vokovic. Předpokladem realizace jsou nutné úpravy ulice Na Krutci, kudy by měl autobus nově jezdit. Je nutný souhlas Lesů hl. m. Prahy.

Linka 164
Mezi zastávkami Sídliště Petřiny a Dopravní hřiště Vypich se plánuje nová zastávka s pracovním názvem U Hvězdy. Městská část také dlouhodobě požaduje prodloužení od Vojenské nemocnice a Polikliniky Petřiny ulicí Radimovou, Pod Drinopolem, Pod Marjánkou a Bělohorskou na Malovanku. Opakovaně ale naráží na neochotu hlavního města prodloužení financovat. Praha 6 proto uvažuje o vyjednávání se soukromými subjekty a financováním typu PPP.
 

Linka 216
Autobus pojede po nové trase kolem polikliniky v ulici Na Dlouhém lánu a dále ulicemi Na Rozdílu, Za Lány, Pod Kladenskou silnicí a Liberijská. V blízkosti metra Bořislavka má vzniknout nová zastávka s pracovním názvem Liberijská.

V reakci na plánované změny u linky 108 obdrželi radní a zastupitelé Prahy 6 petici od místních občanů, kterých se plánovaná změna trasy ulicí Na Větrníku dotkne. Petenti v textu vyjadřují pochybnosti o využití upravené trasy. Podle nich neexistuje cílová skupina, která by nové spojení potřebovala. Současně se obávají zhoršení dopravní situace i kvality bydlení v ulici a jejím okolí.

Petici v lednu projednali radní městské části a zabývat se jí bude i únorové zastupitelstvo. Rada se shodla na tom, že cílem navrženého opatření není ani tak trasu linky zkrátit, nebo učinit bezpečnější, primárním zájmem je nabídnout hromadnou dopravu i tam, kde dosud zavedena není, byť rozsah přepravní poptávky nelze očekávat masový.


Autor: Hla

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru