Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Plánované změny prověřily zkušební jízdy, kterých se zúčastnili kromě zástupců Prahy 6 také zástupci dopravního podniku, magistrátu, Technické správy komunikací, ROPIDu a policie.

Návrhy na vylepšení se týkají linek 108, 116, 164 a 216:
Linka 108

Linka midibusu má nově vést ulicí Na Větrníku místo Na Petřinách. Zruší se tím souběh s tramvajovou linkou, v této ulici nehrozí tak časté dopravní zácpy způsobující zpoždění autobusu. Bonusem bude vznik nového páru zastávek u ulice Myslivečkova, která zlepší dostupnost městské dopravy v lokalitě, což ocení třeba návštěvníci Břevnovského kláštera, neboť se zde nachází vstup do jeho zahrad.

Linka 116
Po prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu dojde na Veleslavíně ke zkrácení linky 225, a tím i ke zhoršení dopravní obsluhy v lokalitě Nových Vokovic. To by mělo změnit prodloužení linky 116 z oblasti Jenerálky k metru Nádraží Veleslavín a do Nových Vokovic. Předpokladem realizace jsou nutné úpravy ulice Na Krutci, kudy by měl autobus nově jezdit. Je nutný souhlas Lesů hl. m. Prahy.

Linka 164
Mezi zastávkami Sídliště Petřiny a Dopravní hřiště Vypich se plánuje nová zastávka s pracovním názvem U Hvězdy. Městská část také dlouhodobě požaduje prodloužení od Vojenské nemocnice a Polikliniky Petřiny ulicí Radimovou, Pod Drinopolem, Pod Marjánkou a Bělohorskou na Malovanku. Opakovaně ale naráží na neochotu hlavního města prodloužení financovat. Praha 6 proto uvažuje o vyjednávání se soukromými subjekty a financováním typu PPP.
 

Linka 216
Autobus pojede po nové trase kolem polikliniky v ulici Na Dlouhém lánu a dále ulicemi Na Rozdílu, Za Lány, Pod Kladenskou silnicí a Liberijská. V blízkosti metra Bořislavka má vzniknout nová zastávka s pracovním názvem Liberijská.

V reakci na plánované změny u linky 108 obdrželi radní a zastupitelé Prahy 6 petici od místních občanů, kterých se plánovaná změna trasy ulicí Na Větrníku dotkne. Petenti v textu vyjadřují pochybnosti o využití upravené trasy. Podle nich neexistuje cílová skupina, která by nové spojení potřebovala. Současně se obávají zhoršení dopravní situace i kvality bydlení v ulici a jejím okolí.

Petici v lednu projednali radní městské části a zabývat se jí bude i únorové zastupitelstvo. Rada se shodla na tom, že cílem navrženého opatření není ani tak trasu linky zkrátit, nebo učinit bezpečnější, primárním zájmem je nabídnout hromadnou dopravu i tam, kde dosud zavedena není, byť rozsah přepravní poptávky nelze očekávat masový.


Autor: Hla

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru