Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Plánované změny prověřily zkušební jízdy, kterých se zúčastnili kromě zástupců Prahy 6 také zástupci dopravního podniku, magistrátu, Technické správy komunikací, ROPIDu a policie.

Návrhy na vylepšení se týkají linek 108, 116, 164 a 216:
Linka 108

Linka midibusu má nově vést ulicí Na Větrníku místo Na Petřinách. Zruší se tím souběh s tramvajovou linkou, v této ulici nehrozí tak časté dopravní zácpy způsobující zpoždění autobusu. Bonusem bude vznik nového páru zastávek u ulice Myslivečkova, která zlepší dostupnost městské dopravy v lokalitě, což ocení třeba návštěvníci Břevnovského kláštera, neboť se zde nachází vstup do jeho zahrad.

Linka 116
Po prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu dojde na Veleslavíně ke zkrácení linky 225, a tím i ke zhoršení dopravní obsluhy v lokalitě Nových Vokovic. To by mělo změnit prodloužení linky 116 z oblasti Jenerálky k metru Nádraží Veleslavín a do Nových Vokovic. Předpokladem realizace jsou nutné úpravy ulice Na Krutci, kudy by měl autobus nově jezdit. Je nutný souhlas Lesů hl. m. Prahy.

Linka 164
Mezi zastávkami Sídliště Petřiny a Dopravní hřiště Vypich se plánuje nová zastávka s pracovním názvem U Hvězdy. Městská část také dlouhodobě požaduje prodloužení od Vojenské nemocnice a Polikliniky Petřiny ulicí Radimovou, Pod Drinopolem, Pod Marjánkou a Bělohorskou na Malovanku. Opakovaně ale naráží na neochotu hlavního města prodloužení financovat. Praha 6 proto uvažuje o vyjednávání se soukromými subjekty a financováním typu PPP.
 

Linka 216
Autobus pojede po nové trase kolem polikliniky v ulici Na Dlouhém lánu a dále ulicemi Na Rozdílu, Za Lány, Pod Kladenskou silnicí a Liberijská. V blízkosti metra Bořislavka má vzniknout nová zastávka s pracovním názvem Liberijská.

V reakci na plánované změny u linky 108 obdrželi radní a zastupitelé Prahy 6 petici od místních občanů, kterých se plánovaná změna trasy ulicí Na Větrníku dotkne. Petenti v textu vyjadřují pochybnosti o využití upravené trasy. Podle nich neexistuje cílová skupina, která by nové spojení potřebovala. Současně se obávají zhoršení dopravní situace i kvality bydlení v ulici a jejím okolí.

Petici v lednu projednali radní městské části a zabývat se jí bude i únorové zastupitelstvo. Rada se shodla na tom, že cílem navrženého opatření není ani tak trasu linky zkrátit, nebo učinit bezpečnější, primárním zájmem je nabídnout hromadnou dopravu i tam, kde dosud zavedena není, byť rozsah přepravní poptávky nelze očekávat masový.


Autor: Hla

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru