dnes
Neděle - jasno
13°C
zítra
Pondělí - jasno
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Plánovaná rošáda ve vedení Prahy 12, starostou se stal Milan Maruštík
Daniela Rázková předává starostovský řetěz Milanu Maruštíkovi. Foto: praha12.cz

Plánovaná rošáda ve vedení Prahy 12, starostou se stal Milan Maruštík

Novým starostou Prahy 12 byl zvolen Milan Maruštík z hnutí ANO. Dnes ho zvolili zastupitelé městské části. Nahradil Danielu Rázkovou (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12), strany si výměnu v polovině volebního období dohodly v koaliční smlouvě. ANO před dvěma lety komunální volby v Praze 12 vyhrálo, druhá byla Změna pro Prahu 12. V koalici je s nimi ještě ČSSD.

Zastupitelstvo městské části Praha 12 zvolilo na svém zasedání dne 22. 11. 2016 nového starostu Prahy 12. Stal se jím hned v prvním kole volby Milan Maruštík z hnutí ANO 2011, který získal 22 z 31 platných hlasů. Dosavadní starostka Daniela Rázková (Změna pro Prahu 12) byla poté zvolena do funkce 1. místostarostky.

Volbě předcházely rezignace několika členů Rady městské části Prahy 12 na jejich dosavadní funkce, a to starostky Rázkové, radního Maruštíka, místostarosty Roberta Králíčka (hnutí ANO 2011) a radního Jana Mikuleckého (KONS za Změnu pro Prahu 12), který již znovu na funkci v radě nekandidoval. Robert Králíček byl v průběhu zasedání zvolen do funkce radního, novým radním se dále stal Ivan Jurka (Piráti za Změnu pro Prahu 12).

„Jsem ráda, že jsme uvedli do praxe princip rotace na postu starosty. Jde o nový politický fenomén týmové spolupráce," komentovala výsledky zasedání místostarostka Rázková. „Pokud jakýkoli tým funguje opravdu dobře, je pak vlastně nepodstatné, kdo stojí v jeho čele," doplnil ji nový starosta Maruštík.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

Včera v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru