Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Planeta Země takřka na dosah na veletrhu FOR KIDS
Novinku iQTERRALÓNA do Letňan přiveze liberecké vědecko-zábavní centrum iQLANDIA. Foto: For Kids

Planeta Země takřka na dosah na veletrhu FOR KIDS

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS se blíží a slibuje spoustu lákadel. Ve dnech 5. až 7. dubna se v PVA EXPO PRAHA představí novinky ze světa hraček, her a potřeb pro nejmenší, ale také unikáty, které stojí za to vidět či vyzkoušet. Jedním z nich je obří nafukovací model Země s fotorealistickým povrchem planety.

Novinku jménem iQTERRALÓNA do Letňan přiveze liberecké vědecko-zábavní centrum iQLANDIA. Model naší planety má průměr 5,5 metru, je nakloněn podle reálné osy Země a pokrytý fotorealistickým povrchem.

„Planetu Zemi uvidíte z takové perspektivy, jako ji běžně vidí jen astronauti, kteří měli možnost podívat se do vesmíru. A navíc bez nutnosti náročného předchozího výcviku,“ říká Veronika Slavíková z liberecké iQLANDIE. Návštěvníci veletrhu budou mít možnost prohlédnout si i QTERRALÓNU  nerušeně v prostorách letňanského výstaviště v Hale 5 po celou dobu konání.

Novinky i známé tváře
Kromě zářivého zemského modelu přinese FOR KIDS i další zajímavosti, například novou hru Mathesso, kterou vyvinul matematik Karel Janeček. Během soboty 6. dubna bude možné zahrát si ji na veletrhu přímo s autorem na stánku nadace Science21. Během sobotního dne se mohou fanoušci osobně setkat s další známou tváří, a to s moderátorkou televize Nova Kristinou Kloubkovou. Přítomná bude na stánku Fondu ohrožených dětí v Hale 2.

Nové kolekce produktů představí například společnosti Černá na Bílé a Mimilove, Ecomania, Baavi, Skibi, Eco by Naty, Moltex nebo Attitude. Mezi vystavovatele se opět vrací po několikaleté pauze firma FUN BABY, která přinese značku Zopa design. Slovenská Bike Up nabídne nová kola a odrážedla pro nejmenší jezdce. Novou značku autosedaček najdou návštěvníci na stánku společnosti Baby Store. Více na www.forkids.cz.



Autor: Cen

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru