Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Placené zóny Na Hanspaulce

Od pondělí 2. listopadu se aktivují zóny placeného stání rozšířené na území Hanspaulky. Jedná se asi o tisícovku parkovacích míst.

„Analýza dopravy v klidu ukázala, že řada přespolních hledala kvůli dobrému spojení s centrem města bezplatné parkování právě tady, čímž významně omezovala parkovací kapacitu pro místní obyvatele,“ řekl Jiří Lála, místostarosta Prahy 6 pro dopravu.

Většina zón je čistě rezidenčních, minimum tvoří zóny smíšené, ta jsou kolem ulice Na Pískách, kde mohou zaparkovat i návštěvníci za 20 korun za hodinu. Zóny jsou stejně jako ostatních částech Prahy 6 aktivní od pondělí do pátku vyjma dvouhodinové pauzy vždy od 6 do 8 hodin.Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Další články
Nahoru