dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Placené vstupné do pražských lesů?
Ilustrační foto: archiv

Placené vstupné do pražských lesů?

Praha nechá po celý příští rok sledovat návštěvnost městských lesů v Divoké Šárce, oboře Hvězda a lesoparku Hostivař. ČTK to zjistila z úřední desky magistrátu. Podobné výzkumy si Praha nechala zpracovat už v letech 2004 až 2010 a znovu v roce 2012.

V roce 2005 výzkum ukázal, že lidé by byli ochotní za návštěvu lesa i platit. Za návštěvu lesa by bylo ochotno zaplatit deset korun 40 procent návštěvníků Hvězdy a 60 procent návštěvníků Kunratického lesa.

Anketa

Kolik byste byli ochotni platit za jeden vstup do lesa v Praze?

0.8%
(0.8%)
2.7%
(2.7%)
1.9%
(1.9%)
94.5%
(94.5%)
Od letošního do příštího května bude firma HaskoningDHV Czech Republic jeden den v každém měsíci monitorovat všechny významné vstupy do Hvězdy, Šárky a lesoparku Hostivař. V každé lokalitě také rozdá návštěvníkům nejméně 350 dotazníků. Hlavní město ji za to zaplatí necelých 423 tisíc korun včetně DPH.

Výzkum z roku 2005 kromě relativní ochoty návštěvníků za vstup do lesa platit deset korun ukázal také to, že o víkendu tvoří desetinu návštěvníků příměstských lesů běžci, v týdnu se běhu věnuje až 16 procent návštěvníků lesních zón.

Nejvíc lidí si vyjde do parku na jaře a v září, naopak samotu si Pražané v příměstských lesích nejpravděpodobněji užijí o letních prázdninách.


Další články
Nahoru