dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská kultura

PKF – Prague Philharmonia vystoupí v Lobkowiczkém paláci s fenomenálním Dohrem

Hudební těleso PKF – Prague Philharmonia si v rámci své abonentní řady A připravilo dvojici koncertů s podtitulem Hraběcí večírek. Ojedinělé koncerty se uskuteční na začátku prosince v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě a představí se na nich jeden z nejlepších hornistů současnosti, virtuózní hráč Stefan Dohr.

PKF – Prague Philharmonia

Vznikla v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka pod názvem Pražská komorní filharmonie. Dnes patří mezi nejrespektovanější orchestry v České republice a vybudovala si vynikající renomé i ve světě. Stěžejní repertoárovou oblastí zůstává hudba vídeňského klasicismu, skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. Orchestr je pravidelně zván na mezinárodní hudební festivaly a koncertuje v předních světových sálech například v Japonsku a Omanu. Natočil přes 60 kompaktních disků pro domácí i zahraniční hudební vydavatelství. PKF – Prague Philharmonia vystupuje s finanční podporou Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR. Více na www.pkf.cz.

„K uskutečnění koncertní série jsme velmi rádi přijali pozvání pana Williama Lobkowicze. Kromě hudby bude památná i díky krásnému prostředí paláce a panoramatickému výhledu na Prahu,“ míní Radim Otépka, ředitel PKF – Prague Philharmonia.

V prosincové koncerty se Lobkowiczký palác rozezní díly italských a rakouských skladatelů. Konkrétně se jedná o Mozartův Koncert pro lesní roh a orchestr, Rossiniho Sonatu pro smyčce nebo Antiche danze ed arie od Ottorina Respighiho.

„Ozdobou Hraběcího večírku bude Stefan Dohr, fenomenální první hornista Berlínských filharmoniků, s nímž náš orchestr již úspěšně spolupracoval. Repertoár jsme volili tak, aby sólista dostal hodně prostoru a ukázal tuzemskému publiku, proč je ve světě tak uznávaným muzikantem,“ vysvětluje Otépka. Koncerty se konají 1. a 2. prosince v Lobkowiczkém paláci a začínají v 19.30 hodin.

Koncerty v Lobkowiczkém paláci jsou součástí abonentní řady A. Pro všechny návštěvníky s platnou vstupenkou na kterýkoliv z koncertů připravila PKF – Prague Philharmonia ve spolupráci s Lobkowicz Event Management nabídku zvýhodněného vstupného (100 korun) do expozic Muzea Lobkowiczkého paláce. Prohlédnout si v něm mohou uměleckou sbírku rodiny Lobkowiczů, která patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v České republice. Její součástí jsou umělecké předměty, keramika, zbraně, ale také obrazy světových malířů jako Brueghel, Canaletto a Velázquez.

Důležitou součástí kulturního dědictví rodu je také slavná lobkowiczká hudební sbírka, v níž se nalézají mimo jiné  vzácné partitury a autografy Beethovena, Mozarta nebo Rossiniho.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru