Dnes Středa - oblacno -2°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest -2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce
Po oba dny pivobraní bude pro návštěvníky připraven bohatý program.

Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce

Festival malých českých pivovarů a minipivovarů Pivo na Náplavce měl o víkendu kvůli rozvodněné Vltavě smůlu a byl zrušen. Milovníci piv méně známých značek si mohou vše vynahradit v pátek a sobotu na žižkovské Parukářce. Koná se zde druhý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. 

Radnice Prahy 3 věnuje všechny příjmy z Žižkovského pivobraní na Parukářce na obnovu zatopené pražské zoo.

Stejně tak jako v loňském roce se bude ochutnávat 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů.

Loni se na netradičním pivním festivalu prezentovaly pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat.

Na rozdíl od předešlého ročníku budou nabízet svoje produkty minipivovary s maximálním výstavem do 10 000 hektolitrů ročně. Sortiment zahrnuje všechny kategorie: piva pšeničná, výčepní, bylinná, kvasnicová, speciální se sníženým obsahem alkoholu, portery i ležáky.

K pivu si návštěvníci mohou vychutnat různé delikatesy vhodné ke konzumaci piva – pivní sýry, slané štrůdly, pečené maso nebo grilovanou zeleninu. Pro rodiny s dětmi budou připraveny zajímavé hry, jako skákací hrad, nafukovací fotbálek, malování na obličej či klauni z balónkova.

Ani ten, kdo jinak neholduje pivu, může najít cestu na Vrch svatého Kříže. Zajímavou podívanou nabídne exhibice na kole BMX VSA Xtreme teamu v mobilní minirampě, kde každý bude moci obdivovat vystoupení extrémních sportů.


Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu

Dnes v 10:26

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

Včera ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Včera v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Včera v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru