Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce
Po oba dny pivobraní bude pro návštěvníky připraven bohatý program.

Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce

Festival malých českých pivovarů a minipivovarů Pivo na Náplavce měl o víkendu kvůli rozvodněné Vltavě smůlu a byl zrušen. Milovníci piv méně známých značek si mohou vše vynahradit v pátek a sobotu na žižkovské Parukářce. Koná se zde druhý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. 

Radnice Prahy 3 věnuje všechny příjmy z Žižkovského pivobraní na Parukářce na obnovu zatopené pražské zoo.

Stejně tak jako v loňském roce se bude ochutnávat 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů.

Loni se na netradičním pivním festivalu prezentovaly pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat.

Na rozdíl od předešlého ročníku budou nabízet svoje produkty minipivovary s maximálním výstavem do 10 000 hektolitrů ročně. Sortiment zahrnuje všechny kategorie: piva pšeničná, výčepní, bylinná, kvasnicová, speciální se sníženým obsahem alkoholu, portery i ležáky.

K pivu si návštěvníci mohou vychutnat různé delikatesy vhodné ke konzumaci piva – pivní sýry, slané štrůdly, pečené maso nebo grilovanou zeleninu. Pro rodiny s dětmi budou připraveny zajímavé hry, jako skákací hrad, nafukovací fotbálek, malování na obličej či klauni z balónkova.

Ani ten, kdo jinak neholduje pivu, může najít cestu na Vrch svatého Kříže. Zajímavou podívanou nabídne exhibice na kole BMX VSA Xtreme teamu v mobilní minirampě, kde každý bude moci obdivovat vystoupení extrémních sportů.


Autor: Jan Puci

Březen je měsícem čtenářů

Dnes v 07:37

Březen je tradičně v České republice věnován čtení a knihám. Ani letos tomu u příležitosti Března měsíce čtenářů nebude jinak a Městská knihovna v Praze (MKP) nabízí po celý měsíc akce zaměřené nejen na čtení ale také digitální gramotnost nebo nové...

Nová hra v divadle La Fabrika. Patrik Děrgel a Jiří Štrébl jako odvrácené tváře naší doby

Dnes v 07:33

Tragikomická fraška i znepokojující společenský apel. Steigerwaldova divadelní hra A tak tě prosím, kníže se po 40 letech vrátí na pražská divadelní prkna. Dramatik v ní přesně a s poetikou a humorem sobě vlastním pojmenovává naší dobu. V holešovické La Fabrice zkouší inscenaci v režii Radima...

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Julien van Middendorp vystaví svá díla na Malé straně

24. února 2024 v 08:13

Od 5. do 26. března máte možnost navštívit výstavu nizozemského výtvarníka Juliena van Middendorpa v galerii ART 47 na Malé straně. Na výstavě pod názvem „Reactive Mind“ malíř představí svou tvorbu věnovanou různým aspektům lidské zkušenosti, od osobního růstu a odvahy překonávat překážky po...

Další články
Nahoru