dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce
Po oba dny pivobraní bude pro návštěvníky připraven bohatý program.

Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce

Festival malých českých pivovarů a minipivovarů Pivo na Náplavce měl o víkendu kvůli rozvodněné Vltavě smůlu a byl zrušen. Milovníci piv méně známých značek si mohou vše vynahradit v pátek a sobotu na žižkovské Parukářce. Koná se zde druhý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. 

Radnice Prahy 3 věnuje všechny příjmy z Žižkovského pivobraní na Parukářce na obnovu zatopené pražské zoo.

Stejně tak jako v loňském roce se bude ochutnávat 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů.

Loni se na netradičním pivním festivalu prezentovaly pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat.

Na rozdíl od předešlého ročníku budou nabízet svoje produkty minipivovary s maximálním výstavem do 10 000 hektolitrů ročně. Sortiment zahrnuje všechny kategorie: piva pšeničná, výčepní, bylinná, kvasnicová, speciální se sníženým obsahem alkoholu, portery i ležáky.

K pivu si návštěvníci mohou vychutnat různé delikatesy vhodné ke konzumaci piva – pivní sýry, slané štrůdly, pečené maso nebo grilovanou zeleninu. Pro rodiny s dětmi budou připraveny zajímavé hry, jako skákací hrad, nafukovací fotbálek, malování na obličej či klauni z balónkova.

Ani ten, kdo jinak neholduje pivu, může najít cestu na Vrch svatého Kříže. Zajímavou podívanou nabídne exhibice na kole BMX VSA Xtreme teamu v mobilní minirampě, kde každý bude moci obdivovat vystoupení extrémních sportů.


Další články
Nahoru