Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce
Po oba dny pivobraní bude pro návštěvníky připraven bohatý program.

Pivobraní láká na Žižkov. Malé pivovary se představí na Parukářce

Festival malých českých pivovarů a minipivovarů Pivo na Náplavce měl o víkendu kvůli rozvodněné Vltavě smůlu a byl zrušen. Milovníci piv méně známých značek si mohou vše vynahradit v pátek a sobotu na žižkovské Parukářce. Koná se zde druhý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. 

Radnice Prahy 3 věnuje všechny příjmy z Žižkovského pivobraní na Parukářce na obnovu zatopené pražské zoo.

Stejně tak jako v loňském roce se bude ochutnávat 65 pivních speciálů z produkce malých českých pivovarů a minipivovarů.

Loni se na netradičním pivním festivalu prezentovaly pivní značky jako Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek, ale také další speciály z malých českých pivovarů s ročním výstavem do 20 tisíc hektolitrů, jenž Pražané a zahraniční návštěvníci nemají běžně možnost potkat.

Na rozdíl od předešlého ročníku budou nabízet svoje produkty minipivovary s maximálním výstavem do 10 000 hektolitrů ročně. Sortiment zahrnuje všechny kategorie: piva pšeničná, výčepní, bylinná, kvasnicová, speciální se sníženým obsahem alkoholu, portery i ležáky.

K pivu si návštěvníci mohou vychutnat různé delikatesy vhodné ke konzumaci piva – pivní sýry, slané štrůdly, pečené maso nebo grilovanou zeleninu. Pro rodiny s dětmi budou připraveny zajímavé hry, jako skákací hrad, nafukovací fotbálek, malování na obličej či klauni z balónkova.

Ani ten, kdo jinak neholduje pivu, může najít cestu na Vrch svatého Kříže. Zajímavou podívanou nabídne exhibice na kole BMX VSA Xtreme teamu v mobilní minirampě, kde každý bude moci obdivovat vystoupení extrémních sportů.


Autor: Jan Puci

Výstava v Centru DOX: Bolest těch druhých

Dnes v 08:24

Cílem výstavního projektu Bolest těch druhých je zamýšlet se nad schopností umění vypovídat o válce, ale především nad naší (ne)schopností vztahovat se prostřednictvím umění k hrůzám války a k bolesti lidí, které zasáhla.

José Cura oslaví s Pražskými symfoniky životní jubileum

Dnes v 07:30

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil koncerty s José Curou k příležitosti jeho 60. narozenin. Světoznámý operní pěvec se představí nejen jako znamenitý tenorista ve scénách z oper Giuseppe Verdiho, ale také jako dirigent a skladatel.

Leden ve Viole: Vína popít lok, Proč si nezatančíte?, Stará dáma vaří jed a Ladění Violy

Dnes v 07:25

I v lednu můžete usednout v hledišti Divadla Viola a v útulném prostředí se sklenkou vína nebo nad šálkem kávy si vychutnat představení.

Pět nejistých situací představí nové hudební kompozice

Dnes v 07:13

Pět nejistých situací je první spolupráce ansámblu Prague Quiet Music Collective s Galerií hlavního města Prahy. PQMC oslovil pět současných skladatelů, kteří se nechali inspirovat pěti výtvarnými díly ze sbírek GHMP, v reakci, na něž zkomponovali nové skladby. 

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Další články
Nahoru