Dnes Čtvrtek - mlha -4°C
Zítra Pátek - oblacno -7°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Desítka na Desítce. Praha 10 zve na pivní festival, představí se patnáct minipivovarů
17 září
Víkend
Ilustrační foto: Engin Akyurt / Pexels

Desítka na Desítce. Praha 10 zve na pivní festival, představí se patnáct minipivovarů

17. 9. 2022
Praha 10 připravuje první ročník pivního festivalu. Desítka na Desítce se skuteční v sobotu 17. září na Kubánském náměstí a návštěvníci se mohou těšit na patnáct minipivovarů, stánky s jídlem i celoodpolední hudební doprovod. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Desítku na Desítce pořádá vršovická radnice ve spolupráci se spolkem Archetyp, který na „Kubáni“ provozuje farmářské tržiště. A lokální prvek nechybí ani ve výběru minipivovarů, mezi nimiž figurují také desítkové pivovary. Konkrétně Pivovar Panaczech a Vinohradský pivovar. Návštěvníci budou moci zlatavý mok u jednotlivých stánků známkovat, na závěr akce bude vyhodnocený ten nejoblíbenější.

„K dobrému pivu podle nás patří i dobré jídlo, dobrá muzika a dobrá nálada. V tomto duchu jsme také koncipovali první ročník našeho festivalu. Ráda bych všechny pozvala na pohodový den na Kubáni, kde si na své přijdou nejen pivaři, ale celé rodiny,“ říká místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která je na vršovické radnici odpovědná za oblast kultury.

desitka-na-desitce-praha-10

Všestranně pojatý je hudební program. „V poledne ho staropražskými a lidovými písničkami odstartují Staropražští pardálové, večerní zakončení bude patřit legendárním rockerům, skupině Garage & Tony Ducháček. A mezitím? Tomáš Linka kvartet má ve svém repertoáru mimo jiné Michala Tučného a kapela Motovidlo Praha je tak všestranná, že dokáže zahrát skoro všechno,“ popisuje místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Celý festival se koná od 10 do 21 hodin, hudební program na pódiu pak mezi dvanáctou a dvacátou hodinou. Akcí bude provázet Tomáš Grohregin, muzikant a moderátor známý mimo jiné z obrazovek České televize, kde v minulosti působil. 


Autor: Cen

Setkání na Patnáctce. Radnice zve na Veronské náměstí

Včera v 15:47

Druhé Adventní setkání na Patnáctce se koná v neděli 17. prosince na Veronském náměstí, kde bude také v 17 hodin rozsvícen vánoční stromeček.

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

3. prosince 2023 v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

2. prosince 2023 ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

30. listopadu 2023 ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

28. listopadu 2023 v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Adventní setkání v Toulcově dvoře

27. listopadu 2023 v 08:36

V neděli 3. prosince se v Toulcově dvoře koná první z Adventních setkání na Patnáctce.

Nové kluziště na Hořejším nábřeží

25. listopadu 2023 v 09:20

Nová ledová plocha bude otevřena v sobotu 2. prosince na Hořejším nábřeží. Od 14 hodin budou připraveny dílničky pro děti, vánoční koledy a dojde i na rozsvícení vánočního stromku.

Setkání na Patnáctce. Radnice zve do Toulcova dvora

24. listopadu 2023 v 15:37

Otevření výstavy betlémů, dílničky, vystoupení dětí ze školek, tanečního klubu, zpěvačky Anity Jirovské. Radnice zve na první ze Setkání na Patnáctce. Na závěr programu půjde průvod světel starou Hostivaří.

Cirkusový workshop v Praze 13

23. listopadu 2023 v 10:14

Pokud si chcete vyzkoušet závěsnou akrobacii na šále, žonglování s nejrůznějšími žonglovátky jako jsou kruhy, míčky a kuželky nebo vás zajímá balanc na kouli, válci či rola-bolu, navštivte 10. prosince cirkusový workshop v Praze 13 v KD Mlejn. Všemi disciplínami vás provedou zkušení...

Hanspaulský bazar 2023

23. listopadu 2023 v 09:19

Klub rodičů ZŠ Hanspaulka pořádá Hanspaulský bazar v sobotu 25. listopadu.

Praha 9: Kluziště Fontána Střížkov bude slavnostně otevřeno

22. listopadu 2023 ve 14:45

Jediné kulaté kluziště u nás, a to přímo ve fontáně na Střížkově, se slavnostně otevře v neděli 26. listopadu.

Praha 13: Hasiči Třebonice rozsvítí stromeček

22. listopadu 2023 ve 12:14

I letos se u rybníka rozsvítí stromeček a děti dostanou nadílku od Mikuláše. 

Veletrh starožitností Antique

18. listopadu 2023 ve 21:10

Prodejní veletrh starožitností se na Novoměstské radnici v Praze 2 koná 23. – 26. listopadu

Další články
Nahoru