Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Desítka na Desítce. Praha 10 zve na pivní festival, představí se patnáct minipivovarů
17 září
Víkend
Ilustrační foto: Engin Akyurt / Pexels

Desítka na Desítce. Praha 10 zve na pivní festival, představí se patnáct minipivovarů

17. 9. 2022
Praha 10 připravuje první ročník pivního festivalu. Desítka na Desítce se skuteční v sobotu 17. září na Kubánském náměstí a návštěvníci se mohou těšit na patnáct minipivovarů, stánky s jídlem i celoodpolední hudební doprovod. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Desítku na Desítce pořádá vršovická radnice ve spolupráci se spolkem Archetyp, který na „Kubáni“ provozuje farmářské tržiště. A lokální prvek nechybí ani ve výběru minipivovarů, mezi nimiž figurují také desítkové pivovary. Konkrétně Pivovar Panaczech a Vinohradský pivovar. Návštěvníci budou moci zlatavý mok u jednotlivých stánků známkovat, na závěr akce bude vyhodnocený ten nejoblíbenější.

„K dobrému pivu podle nás patří i dobré jídlo, dobrá muzika a dobrá nálada. V tomto duchu jsme také koncipovali první ročník našeho festivalu. Ráda bych všechny pozvala na pohodový den na Kubáni, kde si na své přijdou nejen pivaři, ale celé rodiny,“ říká místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která je na vršovické radnici odpovědná za oblast kultury.

desitka-na-desitce-praha-10

Všestranně pojatý je hudební program. „V poledne ho staropražskými a lidovými písničkami odstartují Staropražští pardálové, večerní zakončení bude patřit legendárním rockerům, skupině Garage & Tony Ducháček. A mezitím? Tomáš Linka kvartet má ve svém repertoáru mimo jiné Michala Tučného a kapela Motovidlo Praha je tak všestranná, že dokáže zahrát skoro všechno,“ popisuje místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Celý festival se koná od 10 do 21 hodin, hudební program na pódiu pak mezi dvanáctou a dvacátou hodinou. Akcí bude provázet Tomáš Grohregin, muzikant a moderátor známý mimo jiné z obrazovek České televize, kde v minulosti působil. 


Autor: Cen

Hřeje mě pohyb. Běží se na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Dnes v 09:48

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna v 11 hodin.

Grill fest na náplavce

Včera ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

Velikonoce na Kulaťáku ve znamení jara

Včera v 11:20

Návštěvníky potěší tradiční sortiment – beránci, mazance, jehněčí, uzené, bylinky, vajíčka slepiček z volného chovu, pomlázky, dekorace, vykrajovátka, pletené košíky a spousta jarních květin.

Pat a Mat odstartují venkovní sezonu v Galerii Harfa

29. března 2023 v 11:39

Oblíbení nešikové Pat a Mat se budou od dubna do října pravidelně objevovat v obchodním centru Galerie Harfa. S živými maskoty pohádkových postaviček se návštěvníci na Harfě setkají vždy jeden víkend v měsíci při programech plných soutěží a zábavy. První dubnový víkend odstartuje Pat a Mat...

Pašijová hra před Loretou

25. března 2023 v 07:09

V sobotu 29. dubna uvidíte na Loretánském náměstí Pašijovou hru.

Vynášení Morany aneb Vítání jara

24. března 2023 v 07:28

V neděli 26. března proběhne od 13 do 17 hodin na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy již šestý ročník akce Vynášení Morany aneb Vítání jara.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den plný Pokémonů podruhé na radnici

23. března 2023 v 10:35

Fanoušci Pokémonů se mohou těšit na druhý Pokémon den, který se koná v neděli 26. března v multifunkčním sále radnice od 10 do 18 hodin.

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Další články
Nahoru