dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pivečko, panáček i perníček a hurá za volant! Víkend ve znamení opilých a zdrogovaných řidičů
Ilustrační foto: freeimages

Pivečko, panáček i perníček a hurá za volant! Víkend ve znamení opilých a zdrogovaných řidičů

O uplynulém víkendu bylo v Praze zaznamenáno městskou policií několik případů řidičů pod vlivem alkoholu, drog a se zákazem řízení.

V pátek odpoledne viděli strážníci z Prahy 15 v ulicí Holoubkovská zjevně opilého muže, který vrávoravou chůzí mířil k jednomu ze zaparkovaných aut. Nastoupil a nekoordinovanou jízdou se rozjel. Při kontrole nesrozumitelně blábolil a přiznal, že vypil v práci „několik skleniček“. Následnou kontrolou mu bylo naměřeno skoro jeden a půl promile.

V sobotu v osm hodin ráno prováděli strážníci z Prahy 11 kontrolní činnost v Brodského ulici, když proti nim vyjelo jiné auto, které nemělo rozsvícená světla. Hlídka kontrolou zjistila, že řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na svoji „obhajobu“ sdělil, že přestože není vlastníkem auta, musí v rodině řídit pouze on, protože nikdo jiný řidičské oprávnění nevlastní.

Asi o dvě a půl hodiny později stejná hlídka uviděla v ulici Podjavorinské auto, které kličkovalo po silnici. I v tomto případě se zjistilo, že řidič přišel v minulosti o papíry, tudíž nemá za volantem co pohledávat.

V neděli večer si hlídka všimla na Karlově náměstí v Praze 2 auta zaparkovaného na chodníku. Řidič seděl uvnitř a přiznal, že před jízdou pil alkohol. Výsledek zkoušky? 2,59 promile! Navíc se zjistilo, že muž ani nevlastní řidičák.

Poslední případ se stal také v neděli večer. Hlídka prováděla kontrolu v Ravennské ulici v Praze 15, kde si všimla auta, které mělo nabouranou levou přední stranu. Řidič byl značně „roztěkaný“, měl rozšířené zornice a jevil známky použití drog.

Že by pervitin? Ano, podezření na požití drog potvrdila provedená zkouška s pozitivním výsledkem na Amfetamin a Metamfetamin. Navíc se zjistilo, že mu byl opakovaně vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Všechny případy řeší Policie ČR.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru