dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Povodně 2013

Pitná voda v Praze je v pořádku

Pitná voda v Praze splňuje hygienické limity. Povodňová situace v Praze neovlivňuje kvalitu dodávané pitné vody. Na úpravně vody Želivka dochází  k upouštění vodárenské nádrže Švihov o 50 m3/s. Kvalita surové vody nemá přímý vliv na kvalitu vyrobené vody.  Do Prahy je dodávána pitná voda splňující požadavky vyhlášky MZd. ČR č. 252/2004 Sb na pitnou vodu. Od neděle PVK zvýšily preventivně chlorování pitné vody na obou úpravnách, jak na Želivce, tak v Káraném. Pod přísnou kontrolou je celý technologický proces úpravy vody, voda na výstupu z úpraven i voda v distribuční síti je pravidelně kontrolována a není důvod se v Praze obávat pití  vody z vodovodu.

Přítok odpadních vod na Ústřední čistírnu odpadních vod v Praze Bubenči je stále zastaven. Postupné obnovení čištění odpadních vod předpokládáme v řádu dnů.  Stoková siť je ochráněna proti povodni, veškerá opatření jsou funkční. V lokalitách, kdy byla odpojena dodávka el. energie nelze provozovat čerpací stanice odpadních vod, a proto může docházet k místním problémům s odkanalizováním.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru