Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pítkem pro ptáčky pomůžete mokřadům
Pítko pro ptáčky z dílny Marie Galetové. Foto: NF Veolia

Pítkem pro ptáčky pomůžete mokřadům

Keramické pítko pro ptáčky s obtisknutými motivy květin a bylin z dílny Marie Galetové, kterou Nadační fond Veolia podpořil z programu STARTér, Věř si a podnikej! Pítko je možné zavěsit pomocí přiloženého kovového řetízku třeba na strom.

Stane se půvabnou dekorací vaší zahrádky a ptákům poslouží v horkých letních dnech. Každé pítko je originál, a může se tedy lišit kompozicí obtisknutých rostlin. Průměr pítka je asi 23 centimetrů a k němu je přiložený řetízek či provázek s korálky na zavěšení.

Cena pítka pro ptáčky je 600 korun a jeho zakoupením přispějete 181 korun do veřejné sbírky NF Veolia k projektu Vraťme vodu přírodě. Stejnou částku pošle do sbírky i fond a výtěžek putuje Českému svazu ochránců přírody na vykupování a obnovu mokřadů v ČR. Celkem tedy půjde za tento produkt do sbírky 362 korun.

Pítko můžete objednat na e-shopu Nadačního fondu Veolia zde.


Autor: Hla

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru