dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Písecká brána zve na Olympijské století 1920-2020
Jan Lacina, místostarosta Prahy 6. Foto: FB

Písecká brána zve na Olympijské století 1920-2020

Do konce října najdete v Písecké bráně řadu sportovních příběhů našich olympijských medailistů za posledních 100 let. Výstava Olympijské století 1920–2020 vás provede historií pomocí plakátů z letních olympijských her, které jsou pro každou olympiádu jedinečné.

„Při olympiádě prezentují ze sebe pořadatelské země to nejlepší, a také jedinečný vizuální styl, který kombinuje specifika dané země a zároveň být kosmopolitní a nadnárodní,“ uvedl při zahájení výstavy Alexandr Kliment za představitele Českého olympijského výboru.

Výstava se koná v roce, kdy by olympijské století završily olympijské hry v Tokiu, ty jsou ale kvůli pandemii odložené. „Mezinárodní olympijský výbor je posunul o rok, aby neochudil jednu generaci sportovců o jejich sportovní vrchol, a ani jejich fanoušky. Coubertinovské heslo tak můžeme volně parafrázovat, že nemusíme vyhrát, ale musíme čestně a ze všech sil bojovat. A na každém panelu je jeden takový příběh o čestném boji ze všech sil,“ dodal.

„Aktuální výstava, stejně jako ostatní, které v tomto kontextu připravujeme, naplňují veřejnoprávní poslání informovat, vzdělávat a bavit. Ať vás stejně jako mě i dojme, neboť dojetí je něco, co ke sportu neodmyslitelně patří,“ dodal směrem k návštěvníkům Jan Lacina, místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas.

olympijske-stoleti1

Plukovník Michal Burian z Vojenský historický ústav Praha výstavu pro Prahu 6 připravil a věnoval ji také trenérům, kterým vděčíme za výchovu sportovců. Na vernisáž výstavy přijali pozvání olympionici Imrich Bugár a Martin Doktor, jejichž příběhy naleznete na výstavě, a Eva Samková, která si na výstavu plakátů ze zimních olympiád bude muset počkat do další výstavy.


V Praze 5 uvidíte výstavu 100 let Asociace českých kameramanů

Včera v 16:12

Před kostelem sv. Václava na Štefánikově ulici začne v pondělí 2. listopadu výstava ke stému výročí založení Asociace českých kameramanů, která se koná pod záštitou místostarosty Lukáše Herolda.

Dny Severu 2020: O médiích skrze (sociální) média

29. října 2020 v 11:05

I navzdory nepříznivým okolnostem pořádá Skandinávský dům tradiční podzimní festival Dny Severu. Letošní jedenáctý ročník se uskuteční zcela či z velké části online (přes Facebook a následně YouTube), což dobře koresponduje s letošním tématem, kterým jsou...

Na Staroměstském náměstí je výstava k výročí bitvy na Bílé hoře

27. října 2020 v 07:37

Na Staroměstském náměstí byla zahájena unikátní streetová výstava Bílá hora 1620 – Osudový mezník našich dějin. Na výstavních panelech najdou návštěvníci až do 19. listopadu ucelený přehled historických souvislostí spojených s touto významnou událostí. 

Praha 1 a Malostranská beseda zvou fanoušky živé muziky na online koncert

26. října 2020 v 10:24

Amelie Siba, talentovaná pražská písničkářka, mistrně melancholických písní, které doprovází na kytaru vystoupí dnes od 17 hodin.

Praha 1 zve na online koncerty

24. října 2020 ve 21:51

Praha 1 a Malostranská beseda nabídnou fanouškům živé muziky sérii online koncertů, které budou z Malostranské besedy živě přenášeny.

Praha 1 a Malostranská beseda nabídnou online koncerty

20. října 2020 v 10:41

Koncerty Báry Zmekové v úterý 20. října a Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – oba od 17 do 18 hodin – nabídnou všem fanouškům výborné živé muziky Praha 1 a Malostranská beseda. Oba koncerty budou z Malostranské besedy živě přenášeny na Facebooku a na...

Desátý ročník Knihománie startuje 21. října

20. října 2020 v 07:25

Knihománie je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách. Letošní nabídka 10. ročníku přináší 26 novinek od 18 nakladatelů. Z nich si mohou čtenáři vybírat od 21. října...

Charlie Gallagher: Sleduje tě

17. října 2020 v 11:21

V kontejneru na odlehlém místě leží tělo mladé ženy. Vrah ji pozoruje přes kameru. Rád obdivuje své dílo. Sleduje její umírání. Jenže ona není mrtvá. Pachatel se tedy vrátí, aby svou práci dokončil. Ale musí být opatrný. Nesmí pospíchat. Spěch je špatný rádce.

Andrew Mayne: Temný vzorec

16. října 2020 v 07:56

Doktor Theo Cray je proslulý tím, že za použití matematických metod dokáže vypátrat sériové vrahy. Jenže pak je vystaven působení patogenu ovlivňujícímu mozkovou činnost a vědomí, že má v těle virus, který z něj samotného může udělat zabijáka, mu zničí pověst i vyšetřování a on začne pochybovat...

Další články
Nahoru