Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského
David Bodeček v Jindřišské ulici před budovou radnice Prahy 1. Foto: praha1.pirati.cz

Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského

Místní sdružení Pirátů z Prahy 1 bude na čele kandidátky do komunálních voleb 2022 zastupovat jeho místopředseda David Bodeček. Během třídenního hlasování členů sdružení získal jako jediný ze tří nominovaných nadpoloviční počet hlasů.

„Děkuji svým kolegům za důvěru. Jsem přesvědčen, že Piráti mají voličům co nabídnout,” komentuje své zvolení David Bodeček, který také nastínil, jakou podobu Prahy 1 chce prosazovat. 

„Chci bydlet ve čtvrti, která nebude jen vysněným rájem pro developery a jiné ,těžaře´, ale zelenějším rájem pro děti, seniory, rodiny. Důležitá je komunikace. Snažím se propojovat všechny zúčastněné, je třeba jednat s developery i místními spolky. A v neposlední řadě chci bydlet ve čtvrti, která bude výkladní skříní Česka a kam se budou rádi vracet turisté z celého světa. Ne však do mrtvého skanzenu, ale do živého, moderního a progresivního města,” uvedl k nominaci. Bodeček chce hledat konsensus napříč celým politickým spektrem, zejména u témat, která přesahují jedno volební období. 

Nominaci Bodečka na lídra podpořila také předsedkyně místního sdružení Olga Sklenářová. „S Davidem spolupracujeme v rámci předsednictva už téměř rok. Jeho proaktivní přístup k práci, koncepčnost, systematičnost a schopnost nadhledu nejde přehlédnout. Moc ráda s ním budu spolupracovat i jako s lídrem kandidátky,” dodává Sklenářová.  

Bodeček získal sedm hlasů z 12 a splnil tak podmínku nadpolovičního počtu hlasů už v prvním kole volby, kdy se posuzuje takzvaná přijatelnost kandidátů. O jeden bod méně získal zastupitel Pavel Nazarský, který vedl kandidátní listinu v předešlých komunálních volbách, kde byl Bodeček dvojkou.

Pro Ivanu Antalovou, třetí nominovanou na post jedničky, hlasovali čtyři členové místního sdružení. „V následujících týdnech dojde v primárních volbách k zvolení zbytku čelních míst kandidátky,“ uvedl mluvčí pražských Pirátů Martin Polák.


Autor: puc

Nový zastupitel Prahy Brückner (ANO) složil slib, nahradil Brože

Včera ve 22:09

Klub hnutí ANO v pražském zastupitelstvu byl obměněn. Lubomíra Brože, který svůj mandát složil k 20. lednu, nahradil náhradník Filip Brückner, který na úvod dnešního jednání složil slib zastupitele. Zastupitelský klub hnutí ANO má v 65členném zastupitelstvu 12 mandátů. Brückner je rovněž...

Předsedkyně kontrolního výboru pražského zastupitelstva Udženija bude funkci vykonávat zdarma

Včera ve 21:26

Poté, co se Jana Černochová stala ministryní obrany, rezignovala na funkci starostky Prahy 2. V prosinci jí nahradila dosavadní místostarostka Alexandra Udženija (obě ODS), která za to na radnici druhé městské části pobírá plat. Ten pobírala i ve funkci uvolněné předsedkyně kontrolního výboru...

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Další články
Nahoru