Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského
David Bodeček v Jindřišské ulici před budovou radnice Prahy 1. Foto: praha1.pirati.cz

Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského

Místní sdružení Pirátů z Prahy 1 bude na čele kandidátky do komunálních voleb 2022 zastupovat jeho místopředseda David Bodeček. Během třídenního hlasování členů sdružení získal jako jediný ze tří nominovaných nadpoloviční počet hlasů.

„Děkuji svým kolegům za důvěru. Jsem přesvědčen, že Piráti mají voličům co nabídnout,” komentuje své zvolení David Bodeček, který také nastínil, jakou podobu Prahy 1 chce prosazovat. 

„Chci bydlet ve čtvrti, která nebude jen vysněným rájem pro developery a jiné ,těžaře´, ale zelenějším rájem pro děti, seniory, rodiny. Důležitá je komunikace. Snažím se propojovat všechny zúčastněné, je třeba jednat s developery i místními spolky. A v neposlední řadě chci bydlet ve čtvrti, která bude výkladní skříní Česka a kam se budou rádi vracet turisté z celého světa. Ne však do mrtvého skanzenu, ale do živého, moderního a progresivního města,” uvedl k nominaci. Bodeček chce hledat konsensus napříč celým politickým spektrem, zejména u témat, která přesahují jedno volební období. 

Nominaci Bodečka na lídra podpořila také předsedkyně místního sdružení Olga Sklenářová. „S Davidem spolupracujeme v rámci předsednictva už téměř rok. Jeho proaktivní přístup k práci, koncepčnost, systematičnost a schopnost nadhledu nejde přehlédnout. Moc ráda s ním budu spolupracovat i jako s lídrem kandidátky,” dodává Sklenářová.  

Bodeček získal sedm hlasů z 12 a splnil tak podmínku nadpolovičního počtu hlasů už v prvním kole volby, kdy se posuzuje takzvaná přijatelnost kandidátů. O jeden bod méně získal zastupitel Pavel Nazarský, který vedl kandidátní listinu v předešlých komunálních volbách, kde byl Bodeček dvojkou.

Pro Ivanu Antalovou, třetí nominovanou na post jedničky, hlasovali čtyři členové místního sdružení. „V následujících týdnech dojde v primárních volbách k zvolení zbytku čelních míst kandidátky,“ uvedl mluvčí pražských Pirátů Martin Polák.


Autor: puc

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru