Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského
David Bodeček v Jindřišské ulici před budovou radnice Prahy 1. Foto: praha1.pirati.cz

Piráty z Prahy 1 povede do komunálních voleb Bodeček, v primárkách porazil Nazarského

Místní sdružení Pirátů z Prahy 1 bude na čele kandidátky do komunálních voleb 2022 zastupovat jeho místopředseda David Bodeček. Během třídenního hlasování členů sdružení získal jako jediný ze tří nominovaných nadpoloviční počet hlasů.

„Děkuji svým kolegům za důvěru. Jsem přesvědčen, že Piráti mají voličům co nabídnout,” komentuje své zvolení David Bodeček, který také nastínil, jakou podobu Prahy 1 chce prosazovat. 

„Chci bydlet ve čtvrti, která nebude jen vysněným rájem pro developery a jiné ,těžaře´, ale zelenějším rájem pro děti, seniory, rodiny. Důležitá je komunikace. Snažím se propojovat všechny zúčastněné, je třeba jednat s developery i místními spolky. A v neposlední řadě chci bydlet ve čtvrti, která bude výkladní skříní Česka a kam se budou rádi vracet turisté z celého světa. Ne však do mrtvého skanzenu, ale do živého, moderního a progresivního města,” uvedl k nominaci. Bodeček chce hledat konsensus napříč celým politickým spektrem, zejména u témat, která přesahují jedno volební období. 

Nominaci Bodečka na lídra podpořila také předsedkyně místního sdružení Olga Sklenářová. „S Davidem spolupracujeme v rámci předsednictva už téměř rok. Jeho proaktivní přístup k práci, koncepčnost, systematičnost a schopnost nadhledu nejde přehlédnout. Moc ráda s ním budu spolupracovat i jako s lídrem kandidátky,” dodává Sklenářová.  

Bodeček získal sedm hlasů z 12 a splnil tak podmínku nadpolovičního počtu hlasů už v prvním kole volby, kdy se posuzuje takzvaná přijatelnost kandidátů. O jeden bod méně získal zastupitel Pavel Nazarský, který vedl kandidátní listinu v předešlých komunálních volbách, kde byl Bodeček dvojkou.

Pro Ivanu Antalovou, třetí nominovanou na post jedničky, hlasovali čtyři členové místního sdružení. „V následujících týdnech dojde v primárních volbách k zvolení zbytku čelních míst kandidátky,“ uvedl mluvčí pražských Pirátů Martin Polák.


Autor: puc
Další články
Nahoru