Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Volby 2022

Piráty v Praze 6 povede do voleb advokát Ondřej Vykoukal

Piráti z Prahy 6 ve čtvrtek otevřeli kampaň do komunálních voleb a také do Senátu. Představili svoje priority pod heslem 6 + 1 pro Šestku a také své přední kandidátky a kandidátky na radnici. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. 

Šestkové Piráty do voleb povede advokát Ondřej Vykoukal, dvojkou kandidátky je Tereza Hubáčková, která se věnuje školství, zdravotnictví a sociální oblasti.

Do Senátu kandiduje na Praze 6 Dana Balcarová, bývalá poslankyně a předsedkyně Výboru pro životní prostředí. 

Piráti se chtějí zaměřit na dostupné školství, budování zdravého městského prostoru i revitalizaci dětských hřišť. Prioritou je také podpora bydlení, snadný a udržitelný pohyb městem třeba v podobě posílení ekologické MHD nebo budování kulturní infrastruktury.


Autor: TZ, red

Koalice Solidarita má v Praze nového člena

15. července 2022 v 09:49

Novým členem pražské koalice Solidarita je politické hnutí Budoucnost. Jeho zástupci doplnili koalici České strany sociálně demokratické, Strany zelených a hnutí Idealisté. Lídryně kandidáty, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová vidí v široké spolupráci levostředových také příležitost ke generační...

ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí budou opět společně kandidovat v Praze 2

12. července 2022 v 09:58

V podzimních komunálních volbách budou v Praze 2 opět společně kandidovat ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí kandidáti pod označením Dvojka solidární a zelená. ČTK dnes o tom informovala jednička kandidátky Monika Horáková (Zelení). Strany spolu kandidovaly již v roce 2018, kdy jejich koalice...

Další články
Nahoru