Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Piráty v Praze 12 povedou do podzimních voleb starosta Adamec, místostarostka Tylová a radní Brůžek
Kandidátky a kandidáti Pirátů na Praze 12. V popředí uprostřed stojí starosta Jan Adamec, který je lídrem kandidátní listiny. Foto: FB Piráti

Piráty v Praze 12 povedou do podzimních voleb starosta Adamec, místostarostka Tylová a radní Brůžek

Do čela kandidátky pro podzimní komunální volby zvolili Piráti z Prahy 12 místostarostku Evu Tylovou a radního Jiřího Brůžka. Již dříve zvoleného volebního lídra, starostu Jana Adamce, podpoří z druhého, respektive třetího místa. Do první pětky zvolilo místní sdružení také svého předsedu Michala Macka a místopředsedkyni Veroniku Ouškovou. Strana voličům nabídne celkem 12 osobností, které již získaly důvěru místního sdružení. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák.

„S kolegy z rady, starostou Honzou Adamcem a radním Jirkou Brůžkem, jsme radnici výrazně proměnili k lepšímu na transparentní a vstřícnou k občanům. Hospodaříme odpovědně, městskou část rozvíjíme uvážlivě, a ne pod taktovkou developerů, jak bylo dříve zvykem. V oblasti adaptace na klimatickou změnu jsme se stali jednou z vůdčích městských částí. Ráda bych v této pozitivní změně pokračovala a děkuji za důvěru místnímu sdružení,“ okomentovala své zvolení dvojkou místostarostka Prahy 12 Eva Tylová, do jejíž kompetencí ve vedení městské části patří územní rozvoj, životní prostředí a regulace hazardu.

„Zanedbanou správu majetku Prahy 12 se nám podařilo dostat zpět do kondice, a když už musíme nějaký majetek prodat, tak za ceny, které jsou vzorem pro celou Prahu. Bezezbytku stojíme za místními občany v oblasti územního rozvoje. Umíme se poučit také z chyb,“ dodala trojka kandidátky Jiří Brůžek, radní pro sociální věci.

Mezi hlavními prioritami pro další období jmenoval realizaci domova seniorů, domova se zvláštním režimem, domova s pečovatelskou službou a jejího zázemí pro občany Prahy 12.

Silný mandát pro současné vedení radnice vnímá předseda místního sdružení Michal Macek, kandidující z čtvrtého místa, jako jasný signál, že Piráti na Praze 12 drží správný kurz.

„Mám docela přesnou představu, pro koho a jakou komunální politiku máme jako Piráti dělat. Jako předseda sdružení, vedoucí našeho mediálního týmu i hospodář a teď tajemník poslaneckého klubu jsem měl možnost nahlédnout, jak takovou politiku dělat,“ sdělil.

Botaničku a ekoložku Veroniku Ouškovou podle svých slov ke kandidatuře motivuje snaha omezit vliv „místních politických dinosaurů a prospěchářů“.

O přízeň voličů se na kandidátce Pirátů budou v Praze 12 ucházet také softwarový vývojář Václav Šístek, učitelka a grafička Petri Mališů, odborný rada v oblasti životního prostředí Ivan Štěpka, tajemník slivenecké radnice Matěj Mlčoch, zakladatelka Sdružení pro rozvoj Cholupic Monika Kuncová, analytik programátor Jaroslav Toman a startupista Jakub Rychlý.

V Praze 12 tvoří v tomto volebním období koalici zástupci Pirátů s podporou Zelených, ODS a TOP 09. V opozici je Změna pro Prahu 12 a Občané dvanáctky (KSČM a nezávislí kandidáti).

Komunální volby se budou konat letos na podzim, přesný termín ještě nebyl vypsán. Zpravidla se chodí hlasovat v říjnu.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru