Dnes Čtvrtek - skorojasno 6°C
Zítra Pátek - oblacno 3°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Piráty povede v Praze do sněmovních voleb Richterová. Chceme vyhrát, řekla místopředsedkyně strany
Olga Richterová. Foto: Facebook

Piráty povede v Praze do sněmovních voleb Richterová. Chceme vyhrát, řekla místopředsedkyně strany

Kandidátní listinu Pirátů ve sněmovních volbách povede v Praze statutární místopředsedkyně strany Olga Richterová. Piráti o tom rozhodli ve vnitrostranickém hlasování. Piráti jednají o vytvoření volební koalice se Starosty a nezávislými (STAN). Pokud by byla jednání úspěšná, Richterová by byla jedničkou i této kandidátní listiny. Jejím cílem je v Praze vyhrát volby.

Piráti si po pětidenním hlasování zvolili jedničku pražské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Stala se jí statutární místopředsedkyně strany Olga Richterová, která získala přes 90 procent odevzdaných hlasů (150 ze 166). K získání pozice lídryně byla třeba podpora více než 50 procent hlasujících.

Olga Richterová povede pražské Piráty do voleb poprvé, při předchozích volbách do sněmovny v roce 2017 byla čtyřkou kandidátky v Praze.

„Chtěla bych poděkovat všem Pirátům a Pirátkám z krajského sdružení Praha za projevenou důvěru. Těším se na všechno, co přijde. S hrdostí na vše, co jsme doposud dokázali, budu vést Piráty v Praze k ničemu menšímu než k vítězství ve volbách. Čeká nás velké množství práce a těší mě, že na ni budeme celý tým. Pokud se podaří dojednat i koalici se STAN, oč usiluji, staneme se silou, která bude moci přinést změnu k lepšímu celé zemi,“ uvedla ve svému zvolení Olga Richterová.

O dvojce pražské kandidátky budou Piráti rozhodovat v hlasování začátkem roku 2021, nominaci od Olgy Richterové získal předseda pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek, který tuto nominaci přijal a tím potvrdil, že se o post bude ucházet. Michálek vedl pražskou kandidátku v předchozích sněmovních volbách.

Piráti se STAN v pondělí na tiskové konferenci oznámili, že případnou společnou kandidátku do sněmovních voleb povede předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kandidovat bude v Ústeckém kraji. Šéf STAN Vít Rakušan chce kandidovat ve Středočeském kraji.


Další články
Nahoru