dnes
Úterý - oblacno
20°C
zítra
Středa - obcasny-dest
18°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Volby 2017

Pirátská loď zakotví v Modřanech a u náplavky na Výtoni

V pátek 8. září se uskuteční od 13 až do 22 hodin v modřanské Vodpočívárně pirátský happening v souvislosti s horkou fází předvolební kampaně Pirátské strany. Akce je zaměřená na rodiny s dětmi, její součástí budou i plavby lodí po Vltavě.

Od 15:00 se připojí předseda Pirátů Ivan Bartoš a od 16:00 bude k dispozici k rozhovorům na téma vedení kampaně, pozic Pirátské strany před volbami a crowdfundingu pro financování pirátské lodě a vězeňského autobusu.

Programu se rovněž zúčastní předseda zastupitelského klubu Pirátů na Magistrátu a lídr Pirátů v Praze, Jakub Michálek.

Pro děti bude připraven zábavný program. Se staršími se bude diskutovat politická vize Pirátské strany do voleb i po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Od 18 hodin vystoupí pohodová kapela Prouklovi Kočkeni, hrát se bude převážné blues a rocková hudba šedesátých a sedmdesátých let.

V neděli 10. září připluje v 11 hodin solární loď na pražskou náplavku k Výtoni. Od 17:00 bude potom probíhat kulturní program, kde vystoupí skupiny Vůdůkrů (17:00), Jan Vrobel (18:00), James Cole (19:00) a MessenJah (20:00).

Kampaň pirátské solární lodi financují dobrovolníci. Ti přes portál HitHit.cz vybrali přes 700 tisíc korun. Loď samotná sice palivo nepotřebuje, ale vyžaduje personál a vybavení. Kromě Prahy již dříve kotvila i v Děčíně, v Ústí nad Labem nebo Kralupech nad Vltavou.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru