dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražská politika

Piráti zveřejnili připravovaný územní plán Prahy

Piráti zveřejnili na internetu aktuální návrh metropolitního územního plánu Prahy, jak avizovali na jednání zastupitelstva minulý týden. Plán obdrželi oficiální cestou na žádost radní pro územní rozvoj Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice). Advokátní kanceláří Dohnal & Bernard si nechali zpracovat posudek, že zveřejnění plánu je v souladu se zákonem, a následně ho vystavili na webu jak avizovali na jednání zastupitelstva minulý týden.   

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel Pirátů a člen výboru pro územní rozvoj, ke zveřejnění metropolitního územního plánu říká: „Je naprosto skandální, že magistrát i Institut pro plánování a rozvoj Prahy (IPR) 5 měsíců utajovaly dokument vytvořený za desítky milionů veřejných peněz. Pokud Praha stojí o kvalitní územní plán, je naprosto nutné, aby odborná i laická diskuse proběhla ještě před tím, než budou klíčové parametry plánu stanovené. K této diskusi chceme dnešním zveřejněním přispět. Současně opět apelujeme na IPR, magistrát i pražské radní, aby zajistili průběžné zveřejňování metropolitního územního plánu tak, jak vzniká, a nenutili opoziční zastupitele dělat věci, které má město zajistit samo."

Ondřej Profant, zastupitel Pirátů, který zajistil zveřejnění plánu po technické stránce, doplňuje: „Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy zpracovává nový územní plán města, takzvaný metropolitní územní plán. K tomuto tématu IPR vytvořil samostatný web, na kterém najdete řadu dokumentů související s přípravou tohoto dokumentu. Bohužel tam ovšem chybí dokument nejdůležitější, a to samotný návrh nového plánu. Rozhodli jsme se proto IPRu pomoci a aktuální verzi nového územního plánu zveřejňujeme sami. Abychom zájemce o územní plán nepřipravili o související informace, zkopírovali jsme i web z dílny IPR." 

Metropolitní plán na novém webu: https://mup.pirati.cz/


Další články
Nahoru