Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Piráti zahájili obnovu zrušeného místního sdružení v Praze 1
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Piráti zahájili obnovu zrušeného místního sdružení v Praze 1

Piráti v metropoli zahájili obnovu svého místního sdružení v Praze 1, které bylo loni zrušeno. Ustaven byl přípravný tým, který obnovu buňky přichystá. Místní sdružení má znovu vzniknout ještě letos. Informoval o tom mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. Piráti hlasováním na svém internetovém fóru loni v květnu rozhodli zrušit devítičlennou stranickou buňku v Praze 1 kvůli vnitřním neshodám a postupu při vyjednávání o koalici v Praze 1 po volbách v roce 2022. Krajské fórum se 85 hlasy přiklonilo k rozpuštění, což jsou více než tři pětiny ze 136 hlasujících.

Česká pirátská strana podnikla první kroky k obnově místního sdružení v Praze 1. V městské části začal působit přípravný tým, který je mezikrokem před vznikem místní organizace. Pražské předsednictvo a členové přípravného týmu očekávají, že k obnovení pirátské buňky v centru metropole by mohlo dojít již v letošním roce. 

 „Náš tým tvoří lidé, kteří v Praze 1 opravdu žijí a jsou ochotni pro ni něco udělat. Většina z nás již byla součástí pirátského týmu v Praze 1 a víme, co místní občany pálí. Krajské předsednictvo nás plně podpořilo a v průběhu letošního roku počítáme s činností na úrovni místního sdružení, které se připraví na volby v roce 2026, a to jak do místního zastupitelstva, tak i do Senátu,” řekla vedoucí přípravného týmu Jana Raiterová.

„Prahu 1 Piráti nikdy neopustili, bylo třeba, aby zchladly emoce a pročistil se náš tým, který musí nutně splňovat určitá pirátská kritéria. To se teď povedlo. Nyní tu stojíme v plné síle a těšíme se na práci pro Prahu 1,“ sdělil předseda pražských Pirátů Ondřej Chrást. 

„Chceme pojmenovávat pravými jmény, co se u nás na jedničce děje. Budeme pečlivě sledovat každý krok radnice a kontrolovat práci vládnoucí koalice. Chceme ale také podporovat celostátní pirátskou politiku, konkrétně začneme s podporou našich kandidátů do evropských voleb. Rádi mezi námi přivítáme další příznivce, pro které je Praha 1, stejně jako pro nás, srdeční záležitost. Jsme připraveni spolupracovat s těmi, kteří chtějí pro centrum Prahy něco užitečného udělat,“ dodává Jana Raiterová.

Piráti v Praze 1 po předloňských volbách vytvořili koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Pirátská členská základna však následně hlasováním zrušila souhlas se vstupem do koalice. Tři ze čtyř pirátských zastupitelů v Praze 1 však i přesto ve vedení městské části zůstali a strana jim poté pozastavila členství.


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru