dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Piráti si kladou podmínku: Pokud s námi chce jednat ČSSD o koalici, musí se zbavit Březiny

Zástupci Pirátů dnes přišli na schůzku předsedů klubů v zastupitelstvu, které se pokoušely sestavit novou radu města. Na setkání dorazil i předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina. Vyjednávání koalice za účasti Březiny je pro Piráty nepřijatelné, jednání neprodleně opustili.

„Nehodláme vyjednávat koalici s pravomocně odsouzeným podvodníkem, na kterého jsme navíc podali trestní oznámení pro podezření, že machinoval se změnami územního plánu. Bezvládí v Praze je potřeba urychleně vyřešit, ale spolupráce s podvodníky pro Piráty přijatelné řešení není. Pokud s námi chce ČSSD jednat, musí Karel Březina rezignovat na funkci zastupitele," uvedl předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru