Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Piráti se v Řeporyjích neúspěšně pokusili odvolat starostu Novotného
Pavel Novotný. Foto: archiv

Piráti se v Řeporyjích neúspěšně pokusili odvolat starostu Novotného

Pirátům v Praze-Řeporyjích se na včerejším jednání zastupitelů nepodařilo odvolat starostu Pavla Novotného (ODS). Pro hlasovali pouze dva z 11 zastupitelů. Jako důvod uvedli Piráti starostovo odsouzení v kauze pronásledování podnikatele Marka Víta na sociálních sítích.

Návrh předložil zastupitel Jozef Čupka (SZ a Piráti), který uvedl, že chování starosty je v rozporu s etickým a morálním jednáním. Novotný návrh na odvolání odmítl jako exhibici a zahájení politické kampaně.

Novotný se stal starostou po volbách v roce 2018. Do loňského roku vládla koalice ODS, Zelených a Pirátů, která se rozpadla. Jeden z členů zelených přešel do TOP 09.

„Nebudeme řešit, že Pavel Novotný jezdí obecní multikárou po Praze a městská část za něj platí pokuty. Ale soustředíme se na to, co dává nám jeho chování a vystupování a co ukazuje na samotné zastupitele a image společnosti. Je to o naší etice, principech a životních hodnotách," řekl Čupka.

Kdokoliv je podle Čupky pravomocně odsouzen, tak je mu v jiných odvětvích pozastavena činnost.

Na jednání se k Čupkovi se přidal zastupitel Jiří Blažek (Sdružení nezávislých kandidátů Řeporyje). „Nesouhlasím, aby byl starostou obce někdo s charakterem a minulostí pana Novotného. Jeho vztah k morálce je nulový. Řeporyje si nezaslouží mít takového starostu," řekl.

„Naše zákony jsou demokratické. Je svatým právem každé obce zvolit si starostu, kterého chtějí. Miluju Řeporyje a budu jejich starostou tak dlouho, dokud to lidé budou chtít. Je to (návrh na odvolání) osobní exhibice a zahájení vlastní volební kampaně," reagoval Novotný. Za kauzu s podnikatelem Vítem se nebude omlouvat, řekl.

Novotný uvedl, že disponuje v zastupitelstvu dostatečnou většinou a nemusel nechat návrh zařadit na program. Příště se to nestane, protože nechce vystavovat ostatní zastupitele nepříjemné situaci, dodal.

Zastupitel Blažek navrhl na začátku zasedání na program jednání odvolání starosty z redakční rady radničního časopisu Echo. Návrh nakonec nebyl zařazen na program.

Na jednání zastupitelstva vystoupili rovněž místní občané, kteří se starosty jak zastávali, tak jej kritizovali. Diskuse se týkala i radničního časopisu Echo a toho, zda je cenzurován.


Autor: ČTK

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

Včera v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

31. října 2023 v 16:00

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR....

Další články
Nahoru