dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Pražská politika

Piráti podávají ústavní stížnost. Nelíbí se jim výrok soudu o Pražské energetice

Piráti podali ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího správního soudu, který rozhodl, že společnost Pražská energetika Holding nepodléhá zákonu o svobodném přístupu k informacím. V této společnosti má Praha většinový podíl. Přesto podle soudu nemusí veřejnosti poskytovat informace.

Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský si od pražského energetického holdingu vyžádal informace o odměnách vedení.

„V představenstvu a dozorčí radě holdingu a jeho dceřiné společnosti Pražská energetika sedí několik pražských politiků. Zajímalo mě, kolik za to berou peněz a jestli jsou jejich odměny adekvátní,“  zdůvodňuje žádost Zábranský.

Pražská energetika mu ale informace odmítla poskytnout s tím, že v ní sice má 51% účast Praha, ale podle stanov má víceméně rovnocenné postavení jako druhý akcionář, jehož podíl je zbývajících 49 %.

U společnosti tak prý nepřevažuje veřejný prvek, což je podmínka pro to, aby byla povinna poskytovat informace. S touto argumentací se ztotožnil jak Městský soud v Praze, tak Nejvyšší správní soud.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru