Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Piráti jsou proti koalici v Praze 1, do které vstoupili
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Piráti jsou proti koalici v Praze 1, do které vstoupili

Koalice v Praze 1 je v rozporu s názorem Pirátské strany. Vyplývá to z hlasování celostátního fóra, jehož výsledek byl včera zveřejněn na stránkách Pirátů. Koalice už v Praze 1 vznikla, je zvolena starostka Terezie Radoměřská (TOP 09) a jejím prvním místostarostou je David Bodeček (Piráti).

V organizaci Pirátů kvůli vstupu do koalice panoval rozpor, o kterém od pátku do včerejška hlasovala členská základna strany. Rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že Piráti by se neměli účastnit této koalice. Co bude dál, není jasné.

Koalici v Praze 1 tvoří ODS, Piráti, TOP 09, ANO a Rezidenti 1. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu mají koaliční strany většinu 16 hlasů, Nikol Švecová ze čtyřčlenného klubu Pirátů nicméně s koalicí nesouhlasila a pro zvolení starostky nehlasovala.

Komunální volby v Praze 1 vyhrála Praha 1 Sobě, získala sedm mandátů. Druhá skončila ODS s pěti mandáty a třetí Piráti se čtyřmi.

Do zastupitelstva se dále dostala koalice My, co tady žijeme se čtyřmi mandáty, tři zastupitele má na pátém místě ANO. Po dvou zastupitelích získali TOP 09 a Rezidenti 1.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru