dnes
Čtvrtek - zatazeno
22°C
zítra
Pátek - polojasno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore
Pirátské zastupitelky Eva Horáková (v pozadí) a Michaela Krausová. Foto: JP

Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore

Každé jednání pražského zastupitelstva představuje maraton ostrých výměn názorů, ani dnešek, kdy se jako hlavní bod programu projednává a schvaluje rozpočet metropole na příští rok, není výjimkou.

Hutnou atmosféru dokážou členové zastupitelstva občas odlehčit, například ironickou poznámkou, nebo když jsou ostatním pro smích. Přesně to se stalo dnes odpoledne.

Když se zastupitelé chystali kolem 16. hodiny rozhodnout o záměru nadlimitní zakázky k projektování Dvoreckého mostu, těsně před hlasováním se z postranní uličky vyřítila zastupitelka Pirátů Eva Horáková. Běžela k lavici, aby stihla vyjádřit svůj postoj.

Při sprintu málem spadla na zem, což doprovodila peprným výkřikem ku.va, který se rozlehl sálem. Tato scéna vyvolala smích řady zastupitelů, někteří se naopak cítili pohoršeni. „To si dělá pr.el,“ kontroval nejmenovaný starosta nejmenované městské části. Každopádně Horáková hlasování po kulturní vložce stihla, i díky jejímu hlasu byl tisk schválen a projekt Dvoreckého mostu tak může pokračovat.

O pár minut později bylo v sále opět veselo. To když si primátor Zděnek Hřib (Piráti), který v té době vedl schůzi, dával opožděný oběd z místního bistra. Toho si všimnul místopředseda zastupitelského klubu ANO Radomír Nepil, kterému vadilo, že primátor hovoří s plnou pusou. „Dobrou chuť, pane primátore,“ řekl Nepil. Hřibovi doporučil, aby, když se chce najít, předal řízení schůze někomu jinému. Primátor souhlasně pokýval hlavou a dojedl bramborové knedlíky plněné uzeným masem.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

Dnes v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Včera v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru