dnes
Čtvrtek - polojasno
15°C
zítra
Pátek - skorojasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore
Pirátské zastupitelky Eva Horáková (v pozadí) a Michaela Krausová. Foto: JP

Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore

Každé jednání pražského zastupitelstva představuje maraton ostrých výměn názorů, ani dnešek, kdy se jako hlavní bod programu projednává a schvaluje rozpočet metropole na příští rok, není výjimkou.

Hutnou atmosféru dokážou členové zastupitelstva občas odlehčit, například ironickou poznámkou, nebo když jsou ostatním pro smích. Přesně to se stalo dnes odpoledne.

Když se zastupitelé chystali kolem 16. hodiny rozhodnout o záměru nadlimitní zakázky k projektování Dvoreckého mostu, těsně před hlasováním se z postranní uličky vyřítila zastupitelka Pirátů Eva Horáková. Běžela k lavici, aby stihla vyjádřit svůj postoj.

Při sprintu málem spadla na zem, což doprovodila peprným výkřikem ku.va, který se rozlehl sálem. Tato scéna vyvolala smích řady zastupitelů, někteří se naopak cítili pohoršeni. „To si dělá pr.el,“ kontroval nejmenovaný starosta nejmenované městské části. Každopádně Horáková hlasování po kulturní vložce stihla, i díky jejímu hlasu byl tisk schválen a projekt Dvoreckého mostu tak může pokračovat.

O pár minut později bylo v sále opět veselo. To když si primátor Zděnek Hřib (Piráti), který v té době vedl schůzi, dával opožděný oběd z místního bistra. Toho si všimnul místopředseda zastupitelského klubu ANO Radomír Nepil, kterému vadilo, že primátor hovoří s plnou pusou. „Dobrou chuť, pane primátore,“ řekl Nepil. Hřibovi doporučil, aby, když se chce najít, předal řízení schůze někomu jinému. Primátor souhlasně pokýval hlavou a dojedl bramborové knedlíky plněné uzeným masem.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Dnes ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru