dnes
Pátek - zatazeno
6°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
9°C
Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore
Pirátské zastupitelky Eva Horáková (v pozadí) a Michaela Krausová. Foto: JP

Piráti bavili: Evičko, ku.va se neříká a dobrou chuť, pane primátore

Každé jednání pražského zastupitelstva představuje maraton ostrých výměn názorů, ani dnešek, kdy se jako hlavní bod programu projednává a schvaluje rozpočet metropole na příští rok, není výjimkou.

Hutnou atmosféru dokážou členové zastupitelstva občas odlehčit, například ironickou poznámkou, nebo když jsou ostatním pro smích. Přesně to se stalo dnes odpoledne.

Když se zastupitelé chystali kolem 16. hodiny rozhodnout o záměru nadlimitní zakázky k projektování Dvoreckého mostu, těsně před hlasováním se z postranní uličky vyřítila zastupitelka Pirátů Eva Horáková. Běžela k lavici, aby stihla vyjádřit svůj postoj.

Při sprintu málem spadla na zem, což doprovodila peprným výkřikem ku.va, který se rozlehl sálem. Tato scéna vyvolala smích řady zastupitelů, někteří se naopak cítili pohoršeni. „To si dělá pr.el,“ kontroval nejmenovaný starosta nejmenované městské části. Každopádně Horáková hlasování po kulturní vložce stihla, i díky jejímu hlasu byl tisk schválen a projekt Dvoreckého mostu tak může pokračovat.

O pár minut později bylo v sále opět veselo. To když si primátor Zděnek Hřib (Piráti), který v té době vedl schůzi, dával opožděný oběd z místního bistra. Toho si všimnul místopředseda zastupitelského klubu ANO Radomír Nepil, kterému vadilo, že primátor hovoří s plnou pusou. „Dobrou chuť, pane primátore,“ řekl Nepil. Hřibovi doporučil, aby, když se chce najít, předal řízení schůze někomu jinému. Primátor souhlasně pokýval hlavou a dojedl bramborové knedlíky plněné uzeným masem.


Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Dnes v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Včera v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

26. února 2020 v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Další články
Nahoru