dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Pirát Šraier si objednal služební telefon za desítky tisíc. Když se to provalilo v médiích, odešel z dozorčí rady
Vladimír Šraier. Foto: Facebook

Pirát Šraier si objednal služební telefon za desítky tisíc. Když se to provalilo v médiích, odešel z dozorčí rady

Na svůj post v dozorčí radě společnosti Trade Centre Praha (TCP), která spravuje pražské nemovitosti a také náplavky, rezignoval zastupitel Prahy 6 Vladimír Šraier (Piráti). Učitnil tak po té, co média upozornila na fakt, že si objednal velmi drahý služební telefon. Na přístroj má sice dle smlouvy nárok, ale jeho pořizovací cena přesahující 37 tisíc korun vyvolala pozdvižení.  

„Svoji chybu si vzápětí uvědomil a telefon uhradil z vlastních peněz. Každopádně za tuto svoji politickou chybu uznal svou odpovědnost v plném rozsahu,“ uvedli dnes Piráti v tiskovém prohlášení.  

„Byla to chyba a už před týdnem jsem požádal o odkup telefonu v pořizovací ceně. Nárok na služební telefon mají sice podle smlouvy schválené Radou hlavního města Prahy všichni členové dozorčí rady, ale mobily jsou citlivá záležitost i v korporátu. V každém případě jsem to neměl dělat a omlouvám se za to,“ uvedl Šraier. Zároveň zdůraznil, že se nikomu nevznikla žádná škoda ani náklad.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce navrhnout, aby členové dozorčích rad neměly nadále nárok na služební telefon. „Myslím si, že v rámci práce na částečný úvazek, kterou členství v dozorčí radě městské společnosti je, není nutné mít nárok na služební telefon,“ uvedl.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

Včera v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Zastupitelé Prahy 1 se mimořádně sejdou kvůli hazardu

7. září 2020 ve 22:43

Na základě žádosti členů zastupitelstva bylo na středu 9. září na 9:00 hodin svoláno do Galerie 1 (Štěpánská 47) mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 1. Všichni přítomní musí mít ochranné prostředky dýchacích cest.

Další články
Nahoru