dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Pirát Michálek: Teď budeme dál jednat, jak z této šlamastyky ven

„Jednání v Praze se komplikují. Dneska nás překvapili Nezávislí Tomáše Hudečka, kteří se v roce 2014 oddělili od TOP 09. Přišli na jednání a sdělili nám, že z projektu odstupují. Do té doby ale prohlašovali, že projekt podpoří,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.

Podivné podle něj je, že oficiálním důvodem odstoupení z jednání je návrh textu programového prohlášení v oblasti územního plánování dojednaný v pracovní skupině, jehož projednávání se Nezávislí mohli účastnit (nepřišli), k němuž mohli zaslat své připomínky (nezaslali) a který se měl projednávat na dalším jednání. „Na mě to působí spíš dojmem osobních sporů a sporů o Institut plánování a rozvoje, což je městská akciovka s třísetmilionovým rozpočtem,“ pokračoval Michálek.

„Pan zastupitel Hudeček požaduje, aby nebyl předem zveřejněn návrh metropolitního plánu, protože se obává soudních sporů. Usilujeme o maximálně průhledné projednání návrhů. Na koaličním jednání jsme vyšli požadavkům Nezávislých vstříc. Neboť dostatečná míra kontroly, byť ne participace občanů, lze zajistit i veřejným projednáním podle zákona,“ pokračoval Michálek.

„My jsme v Praze byli státotvorní a udělali jsme maximum možného, aby vznikla Rada bez ČSSD vedené pravomocně odsouzeným podvodníkem Karlem Březinou. To, že Nezávislí o projekt už nemají zájem, nás mrzí. Teď budeme dál jednat, jak z této šlamastyky ven," dodal předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru