dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pinktober: Boj proti rakovině prsu, vystoupí Ledecký, No Name, Vidiek i O5 a Radeček
Hard Rock Café Praha. Foto: archiv

Pinktober: Boj proti rakovině prsu, vystoupí Ledecký, No Name, Vidiek i O5 a Radeček

Pražské Hard Rock Cafe se jako už tradičně chystá na Pinktober, říjnovou kampaň proti rakovině prsu, kterou řetězec pořádá již po šestnácté po celém světě. Akci letos podpoří Janek Ledecký, O5 a Radeček, No Name a Vidiek, na programu budou i doprovodné akce a výstava legendárních pinů. Výtěžek z celé akce podpoří organizaci Mamma HELP, která se také aktivně podílí na programu.

Pinktober se koná každý říjen, aby upozornil na problém rakoviny prsu u žen, podpořil pacientky s tímto onemocněním a pomohl prevenci u zdravých žen. Hard Rock Cafe po celém světě v rámci Pinktoberu získává finanční prostředky, které věnuje na charitativní účely.

V České republice byla ke spolupráci oslovena organizace Mamma HELP, která se také aktivně zapojila do tvorby programu Pinktoberu. Vybrané peníze jí pomohou financovat veřejné přednášky zaměřené na prevenci. “Jsme pacientská organizace, která se snaží pomoci nejen nemocným ženám, ale také udělat něco pro ty zdravé. Už řadu let posíláme naše edukátorky do škol i firem, neziskovek, úřadů a dalších zařízení, s informacemi i účinnou motivací k preventivnímu chování v souvislosti s rakovinou prsu,“ vysvětluje ředitelka Mamma HELP Jana Drexlerová.

Hlavní součástí programu letošního Pinktoberu je série koncertů, kdy se fanoušci mohou těšit hned na čtyři koncertní křty nových alb českých a slovenských interpretů.

Živé akce budou doplněny výstavami fotografií ve spolupráci s Mamma HELP a studenty Střední a vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, speciálním fotografickým projektem a návštěvníci se mohou těšit také na velkou výstavu legendárních odznáčků – pinů.

Během Pinktoberu bude v Rockshopu v prodeji také několik speciálních triček, pinů a dalších předmětů, na baru se pak bude podávat růžový drink, kdy výtěžek z prodeje bude také věnován na boj proti rakovině prsu.

Koncerty

O5 a Radeček ve čtvrtek 1.října
Kapela z jesenických hor O5 a Radeček si ke svému 20 letému působení nadělila Best of album, na kterém najdete třeba nejnovější hit Vloupám se s Márií Čírovou, který právě dobývá česká rádia. Křest alba se odehraje už ve čtvrtek 1. října, a symbolicky tak letošní Pinktober zahájí. Součástí křtu bude také premiéra klipu nového singlu Máš mě na svědomí a autogramiáda kapely.

No Name ve středu 7. října
Slovenská pop-rocková skupina No Name v pražském Hard Rock Cafe pokřtí svou nejnovější desku S láskou. Po koncertu, který se odehraje ve středu 7.října, bude následovat autogramiáda.

Janek Ledecký ve středu 14. října
Janek Ledecký vydává dlouho očekáváné album Na konci duhy, které obsahuje zbrusu nový materiál, který vznikal mimo jiné ve spolupráci se významným hudebním producentem Gregem Haverem. Koncertní křest se odehraje ve středu 14.října a těšit se fanoušci mohou také na autogramiádu.

Exkluzivně bude tento večer možné zakoupit si jako první Jankovu novou desku právě v Hard Rock Cafe Praha.

Vidiek v pátek 23. října
Slovenská skupina Vidiek symbolicky uzavře sérii koncertů pro Pinktober, a to koncertním křtem své nové desky Vidiek s oblohou. Po vystoupení, které se odehraje v pátek 23.října, se mohou fanoušci těšit na autogramiádu.

Výstavy fotografií

Ve spolupráci s Mamma HELP budou po celý říjen v prostorách Hard Rock Cafe Praha umístěny dva speciální fotoprojekty.

Studenti SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby Michael oslovili bývalé pacientky a vytvořili osobité portréty žen, které skrze fotografii oslovují návštěvníky výstavy a předávají svůj vzkaz.

Druhým projektem je fotostěna, na níž budou umístěny malé polaroidové portréty osmi žen. Pod každou fotkou bude napsán stručný příběh každé z žen ovlivněný právě onkologickou diagnózou a hosté mohou těmto dámám psát osobní vzkazy přímo k jejich fotkám na připravenou stěnu.

Legendární piny pro Pinktober

Poslední zajímavou součástí programu letošního Pinktoberu pak bude Prague Pin Fest, veliká výstava legendárních odznaků, tzv. pinů. Ty jsou už tradiční součástí světa Hard Rock Cafe a jsou předmětem vášně již mnoha sběratelů. V Praze půjde o druhý ročník této výstavy, která je ve světě unikátní. K vidění zde bude několik skutečně vzácných kousků.

1.10. 20:00 křest aba Best Of skupiny O5 a Radeček / 100 korun
7.10. 20:00 křest alba S láskou skupiny No Name / 200 korun
14.10. 20:00 křest alba Na konci duhy Janka Ledeckého / 200 korun
křest alba Vidiek s oblohou skupiny Vidiek / 200 korun

Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1


Další články
Nahoru