dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pilotní projekt placení jízdného kartou v tramvajích začne na lince 22
Tramvaj 22 při průjezdu šestou městskou částí. Foto: M. Baťha / Wikimedia Commons

Pilotní projekt placení jízdného kartou v tramvajích začne na lince 22

Cestující v Praze budou zřejmě moci v budoucnu platit v tramvajích jízdné platební kartou. Dopravní podnik (DPP) chystá pilotní projekt na lince 22 z Bílé hory do Hostivaře. ČTK to dnes řekli generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš a Petr Tomčík, ředitel organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Zkušebně by platba kartou měla fungovat ve dvou tramvajích, které na lince jezdí. Kdy se tak stane, není jasné.

„Je to snaha DPP jít vstříc moderním trendům, proto připravujeme tento projekt," uvedl pro ČTK Ďuriš. Kdy by cestující mohli v MHD začít platit kartou, zatím není jasné. Podle Ďuriše dopravce systém nyní připravuje a pracuje na něm. Jaké čtečky karet se použijí, není také jasné.

Podle Tomčíka je nyní potřeba doladit podrobnosti, kupříkladu stanovit, jak postupovat v případě výpadku či poruchy přístroje uvnitř vozu. „Vše musí být mimo jiné v souladu s přepravním řádem. Je třeba mít scénář popisující situace takříkajíc ´co by, kdyby´," řekl. Po skončení zkušebního provozu se použití přístrojů vyhodnotí, a pokud se osvědčí, budou nasazeny ve všech vozech, které budou na lince 22 jezdit.

Platbu kartou umožnil zkušebně Ropid loni v říjnu v autobusech příměstské linky 381 z Prahy do Kutné Hory. Podle Tomčíka se osvědčil, Ropid společně s dopravcem nyní pouze dolaďuje umístění kabelů a uchycení čtečky, lidé o ně při nastupování prý nechtěně občas zavadí.


Další články
Nahoru