dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pilotní HolKa pro všechny uspěla, mezi Holešovicemi a Karlín bude pendlovat i letos
Přívoz mezi Holešovicemi a Karlínem. Foto: Praha 7

Pilotní HolKa pro všechny uspěla, mezi Holešovicemi a Karlín bude pendlovat i letos

Břehy Holešovic, Štvanice a Karlína v Praze od jara znovu propojí přívoz, který vloni v pilotním provozu svezl tisíce lidí. Praha se rozhodla smlouvu prodloužit na deset let, tedy do roku 2025. Za 1,4 milionu ročně bude přívoz provozovat Pražská paroplavební společnost. Vyplývá z informací zveřejněných na webu magistrátu.

Šestý pražský přívoz s názvem HolKa (HolešoviceKarlín) vyjel poprvé na pravidelnou trasu vloni v létě. Podle místní radnice, která a o jeho zavedení usilovala, se po celou dobu těšil velké oblibě. S podporou magistrátu tak bude od letošního března provoz pokračovat.

Přívoz by měl mezi vltavskými břehy za sezonu najezdit přes 7000 kilometrů, vyplývá ze zveřejněných údajů. Loď se stane součástí pražské integrované dopravy, stejně jako u ostatních přívozů třeba v Podbabě nebo Modřanech zaplatí lidé při cestě jízdné jako v pražské MHD.

Praha 7 zamýšlela původně zavést a provozovat přívoz sama a od lidí vybírat symbolické jízdné. Kvůli vysokým nákladům se ale nakonec obrátila s žádostí o pomoc na magistrát. Městská část navíc do budoucna usiluje o vybudování pontonové lávky, která by břehy spojila natrvalo.


Další články
Nahoru