Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

PIKI příběhy v parku Portheimka

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku Portheimka. 

Park Portheimka se nachází u stejnojmenného letohrádku a je pozůstatkem jeho původní zahrady. Zahrada bývala upravena ve francouzském stylu a původně v ní stávaly nejrůznější vodotrysky, sochy a bazény. Dnes slouží část zahrady jako veřejný park ve stínu baziliky sv. Václava. Součástí parku je dochovalá zeď s barokní kamennou nádrží na vodu.

„Primárním cílem tohoto projektu je zavést tradiční pikniky v moderním pojetí a zakomponovat je do městských parků, jejichž tradice bude přetrvávat možná i řadu let. Napište s námi další příběhy, na které určitě nikdy nezapomenete. Součástí pikniku je vždy živá hudební produkce, program pro děti, sportovní vyžití, divadélko pro nejmenší a spoustu aktivit, které dají dětem mnoho radosti a rodičům chvíli oddechu v srdci Smíchova,“ říká místostarosta Prahy 5 odpovědný za kulturu Lukáš Herold (ODS).

Poslední víkend v červnu startují PIKI příběhy v parku, které jsou cestou k harmonii a souznění s okolním světem. Nyní se začíná psát nový příběh, tentokrát ve smíchovském parku. Na své si přijdou milovníci Prosecca nebo dalších oblíbených drinků a také street food specialit. Prožít netradiční víkend spolu s rodinou a přáteli nabízí právě PIKI projekt, který si již získal spoustu příznivců.

„Jsem velmi rád, že jsou v samotném centru Prahy místa, kde lze trávit volný čas, posadit se jen tak do trávy se skleničkou dobrého pití a příjemně odpočívat. Park Potheimka a jeho příjemné prostředí se stane v následujících měsících jedním z dalších míst, kde bude možné příjemně odpočívat se vzpomínkou na dávné časy a zároveň si příjemně vychutnávat dobré jídlo a pití,“ říká místostarosta Prahy 5 odpovědný za veřejný prostor a zeleň Lubomír Brož (ANO).

PIKI příběhy v parku začínají již tento víkend 24. 6. – 26. 6. 2022 a budou pokračovat v průběhu léta vždy poslední víkend v měsíci 29. – 31. 7.2022 | 26. 8. 2022 – 28. 8. 2022 | 23.9. – 25. 9.2022.Autor: Alo

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru