Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pietní průvod připomene oběti střelby. Studenti obejmou fakultu, zvony se rozezní na 14 minut
4 leden
Setkání
Pietní místo na Ovocném trhu před rektorátem UK. Foto: Jan Puci

Pietní průvod připomene oběti střelby. Studenti obejmou fakultu, zvony se rozezní na 14 minut

4. 1. 2024
Pietní průvod studentů nejen z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ve čtvrtek odpoledne symbolicky přenese světlo ze zapálených svíček z pietního místa na Ovocném trhu na náměstí Jana Palacha. 

Celou akci organizují studenti z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kteří si přejí, aby se akce nazývala pietním průvodem, nikoli procesí nebo pochod. Od Ovocného trhu bude přenesena lampa se světlem, které bude symbolizovat světlo ze svíček na pietním místě na Ovocném trhu 

Harmonogram:

13:30 shromažďování na Ovocném trhu 

13:45 úvodní slovo rektorky a děkanky

14:00 odchod směr náměstí Jana Palacha 

14:45 příchod k budově FF UK 

15:00 symbolické obejmutí budovy 

15:00 –15:14 zvonění zvonů

15:30 zapálení ohně 

15:35 koncert studentských sborů

16:00 konec akce  

Zdroj: FF UK

Proslovy proběhnou z oken Stavovského divadla směrem na Ovocný trh. U svíček bude připravená lampa, která bude následně nesena v čele průvodu. Trasa průvodu poved z Ovocného trhu Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a odtud Kaprovou ulicí k budově fakulty na náměstí Jana Palacha. 

U hlavní budovy FF na rohu Kaprovy a Valentinské budou organizátoři, kteří dav rozdělí na dvě poloviny, aby z obou stran obestoupil budovu.

V 15 hodin by se měly rozeznít zvony v okolí a zvonit po dobu 14 minut za 14 obětí. Na náměstí Jana Palacha bude připraveno místo na pietní oheň. Na schodech u Rudolfina zazpívají sbory krátké písně a celá akce tím bude zakončena. 

Celou akci studenti koordinují s Policií ČR a Českým červeným křížem. Na místě bude 50 dobrovolníků z řad studentů, kteří pomohou s organizací, dále pak 30 studentů psychologie, kteří mají za sebou výcvik krizové intervence a budou na místě monitorovat, zda někdo nepotřebuje pomoc.


Autor: puc

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru