Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Dne 18. června 1942 obklíčili vojáci SS a gestapo okolí kostela sv. Cyrila a Metoděje. V tomto kostele se ukrývalo sedm parašutistů: Josef Bublík, Adolf Opálka, Jan Kubiš, Jan Hrubý, Jozef Gabčík, Josef Valčík a Jaroslav Švarc. První tři z nich statečně bránili kostel, avšak padli v boji. Ostatní parašutisté se poté zastřelili v kryptě, když vyčerpali všechny prostředky k obraně.

Letos, při příležitosti 82. výročí boje parašutistů s nacisty, se pietního aktu zúčastnili místostarostové Jan Recman a Jan Kolář spolu s radními Tomášem Halvou a Jaroslavem Šolcem. Květiny přišla položit také radní Prahy 2 a ministryně obrany Jana Černochová. Položením květin a zapálením svíček u památníků naproti kostelu ve Václavské ulici vzdali hold a vzpomněli na statečné hrdiny, kteří obětovali své životy za svobodu a odpor proti nacistickému režimu.


Autor: Alo

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

Dnes v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru