dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
4°C
Pietní akt před chrámem sv. Cyrila a Metoděje
Foto: Praha 2

Pietní akt před chrámem sv. Cyrila a Metoděje

Desítky lidí dnes dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Téměř hodinového ceremoniálu, který připomněl 77. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha, se spolu se zástupci armády, pamětníky a válečnými veterány zúčastnila i starostka druhé městské části Jana Černochová a radní Renáta Kašická.

Ve 12 hodin se konal komornější akt na rohu Václavské a Resslovy ulice, kde Praha 2 právě před rokem slavnostně odhalila mosazné destičky se jmény hrdinů, zasazené do chodníku v místech, kde ležela jejich mrtvá těla.

Květiny k destičkám položila starostka Jana Černochová společně s iniciátorem Pavlem Kmochem a zapálené svíčky členové Rady MČ Praha 2. Aktu se také zúčastnil řediteli ZŠ Resslova a jeho žáci, čestnou stráž drželi členové Roty Nazdar.


Na staročeský Mikulášský jarmark do Toulcova dvora

Dnes v 07:02

Tradiční předvánoční setkání 30. listopadu od 10 do 16:30 hodin. Budete mít možnost zakoupit si malé dárečky, zhlédnout pohádky a zpříjemnit si chvíle se starými řemesly nebo se zahřát medovinou.

Rozsvícení vánočního stromu před Píseckou bránou

Včera v 08:26

Zahájení adventních oslav v Praze 6 a tradiční rozsvícení vánočního stromu před Píseckou bránou se zástupci radnice v neděli 1. prosince v 17:00 až 17:30 hodin.

Zítra: Den válečných veteránů na náměstí Míru

10. listopadu 2019 v 18:46

Radnice Prahy 2 zve zítra, 11. listopadu, na náměstí Míru. Den válečných veteránů nabídne ukázky vybavení Armády ČR, historické filmové dokumenty a program zakončí modlitba za padlé.

Taneční workshop v Praze 9

9. listopadu 2019 ve 21:47

Vyjádřit se výrazovým tancem, ovládnout taneční sál a na tři hodiny mít pocit, že létáte, můžete na tanečním workshopu 16. listopadu.

Praha 13: Na školním stadionu Bronzová začne bruslení pro veřejnost

7. listopadu 2019 ve 23:25

Školní zimní stadion Bronzová (Bronzová 1387/37) po zhruba půlroční odmlce brzy zahájí další zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude v případě příznivých meteorologických podmínek možné od soboty 16. listopadu. 

Praha 5 zve na veřejné setkání s radními městské části

7. listopadu 2019 ve 22:19

Praha 5 zve na první z pravidelných veřejných setkání s radními Prahy 5, které se bude konat ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v Impact Hub Praha ve smíchovské Drtinově ulici 10. Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytná registrace na e-mailu: karolina.vernerova@praha5.cz nebo na telefonním...

V Praze probíhají kontroly cyklistů v rámci akce Nejezdi jak netopejr!

6. listopadu 2019 v 09:43

V těchto dnech se nejen cyklisté, ale i ostatní účastníci silničního provozu, mohou setkat na pražských komunikacích s kontrolami v rámci preventivně bezpečnostní akce „Nejezdi jak netopejr!“.

Další články
Nahoru