dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Pietní akt před chrámem sv. Cyrila a Metoděje
Foto: Praha 2

Pietní akt před chrámem sv. Cyrila a Metoděje

Desítky lidí dnes dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Téměř hodinového ceremoniálu, který připomněl 77. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha, se spolu se zástupci armády, pamětníky a válečnými veterány zúčastnila i starostka druhé městské části Jana Černochová a radní Renáta Kašická.

Ve 12 hodin se konal komornější akt na rohu Václavské a Resslovy ulice, kde Praha 2 právě před rokem slavnostně odhalila mosazné destičky se jmény hrdinů, zasazené do chodníku v místech, kde ležela jejich mrtvá těla.

Květiny k destičkám položila starostka Jana Černochová společně s iniciátorem Pavlem Kmochem a zapálené svíčky členové Rady MČ Praha 2. Aktu se také zúčastnil řediteli ZŠ Resslova a jeho žáci, čestnou stráž drželi členové Roty Nazdar.


Dny Prahy 15 letos ve znamení ekologie

Včera v 19:38

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je spojena i otázka ekologie, kterou se radnice patnácté městské části intenzivně zabývá již od listopadu 2018, kdy byly na Diskuzním fóru s občany použity místo vody...

Zkuste si výstavu na nečisto v Podleské Tlapkiádě

17. července 2019 v 19:50

Máte doma pejska, který neodpovídá standardům, ale i přesto by jste si chtěli zkusit atmosféru výstavy? Tak přijďte první srpnovou sobotu 3. srpna do Pesoparku Uhříněves na okraj Prahy, kde se bude konat již druhý ročník Podleské Tlapkiády a užijte si den plný pohody, zábavy a dobré nálady. U této...

Tréning pro pozemní personál na letištích, hotelnictví a cestovním ruchu

17. července 2019 v 07:25

V pondělí 9. září Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá nové kurzy pro pozemní personál na letištích, pracovníky ve službách, hotelnictví a cestovním ruchu hosteska/stevard.

Soutěž Prahy 13 Dost bylo igelitek pokračuje

16. července 2019 v 10:25

Třináctá městská část připravila projekt zaměřený na udržitelný rozvoj, kterým chce apelovat na odbourání igelitových tašek a nahradit je taškami látkovými či z materiálů, které nejsou zátěží pro životní prostředí.

Další články
Nahoru