Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Pietní akt ke Dni válečných veteránů v Praze 6

Starosta Ondřej Kolář a další představitelé rady i zastupitelstva šesté městské části vzdají hold válečným veteránům u pomníků v Praze 6.

Ve 14 hodin na Vítězném náměstí u Památníku československým zahraničním vojákům, účastníkům 2. světové války, ve 14:20 v Technické ulici u Památníku padlým válečným parašutistům a ve 14:40 na náměstí Svobody u Památníku československým zahraničním letcům RAF.

Den válečných veteránů, je den věnovaný památce ukončení 1. světové války. 11. listopadu 1918 byla podpisem příměří válka ukončena. Od roku 2004 je tento významný den připomínán i v České republice. Jeho symbolem je květ vlčího máku, jenž vetknutý do klopy vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky.

Na radnici si Den veteránů připomínají společně s Vojenským fondem solidarity peněžní sbírkou. Ve dvoraně úřadu je možné do 11. listopadu přispět libovolnou částkou do pokladničky. Získané prostředky putují prostřednictvím fondu na podporu vojáků v těžké životní situaci.
Autor: TZ, red

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

Včera v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

Včera v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

Včera ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Den dětí v knihovně na Lužinách

Včera v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

17. května 2022 v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

17. května 2022 v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

17. května 2022 v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Další články
Nahoru