dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla
Piazetta Národního divadla. Foto: prague.eu

Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla

Piazzetta Národního divadla ponesem jméno náměstí Václava Havla, rozhodli pražští radní. Podnět k tomuto pojmenování vyšel od ředitele divadla Jana Buriana. 

„Václav Havel byl mimo politiku především dramatik, a tak je symbolické, že po něm bude pojmenováno veřejné prostranství vedle nejvýznamnějšího českého divadla. Domnívám se, že tento prostor výborně vystihuje a reprezentuje to, o co Havel usiloval. O setkávání se, o diskusi, o svobodné myšlení a o humanitu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se piazzetta Národního divadla přejmenovala na náměstí Václava Havla?

16.1%
(16.1%)
83.9%
(83.9%)
Veřejné prostranství, které je nyní známo jako piazzeta Národního divadla, bylo navrženo významným českým architektem Karlem Pragrem jako součást projektu výstavby Nové scény a její provozní a restaurační budovy.

Prostranství v současnosti slouží k setkávání lidí všech věkových kategorií v rámci kulturních a společenských akcí. Zároveň odděluje dvě zdánlivě odlišné budovy, které mají společný účel.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

20. října 2018 v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru