dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla
Piazetta Národního divadla. Foto: prague.eu

Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla

Piazzetta Národního divadla ponesem jméno náměstí Václava Havla, rozhodli pražští radní. Podnět k tomuto pojmenování vyšel od ředitele divadla Jana Buriana. 

„Václav Havel byl mimo politiku především dramatik, a tak je symbolické, že po něm bude pojmenováno veřejné prostranství vedle nejvýznamnějšího českého divadla. Domnívám se, že tento prostor výborně vystihuje a reprezentuje to, o co Havel usiloval. O setkávání se, o diskusi, o svobodné myšlení a o humanitu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se piazzetta Národního divadla přejmenovala na náměstí Václava Havla?

16.1%
(16.1%)
83.9%
(83.9%)
Veřejné prostranství, které je nyní známo jako piazzeta Národního divadla, bylo navrženo významným českým architektem Karlem Pragrem jako součást projektu výstavby Nové scény a její provozní a restaurační budovy.

Prostranství v současnosti slouží k setkávání lidí všech věkových kategorií v rámci kulturních a společenských akcí. Zároveň odděluje dvě zdánlivě odlišné budovy, které mají společný účel.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru