dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla
Piazetta Národního divadla. Foto: prague.eu

Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla

Piazzetta Národního divadla ponesem jméno náměstí Václava Havla, rozhodli pražští radní. Podnět k tomuto pojmenování vyšel od ředitele divadla Jana Buriana. 

„Václav Havel byl mimo politiku především dramatik, a tak je symbolické, že po něm bude pojmenováno veřejné prostranství vedle nejvýznamnějšího českého divadla. Domnívám se, že tento prostor výborně vystihuje a reprezentuje to, o co Havel usiloval. O setkávání se, o diskusi, o svobodné myšlení a o humanitu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se piazzetta Národního divadla přejmenovala na náměstí Václava Havla?

16.1%
(16.1%)
83.9%
(83.9%)
Veřejné prostranství, které je nyní známo jako piazzeta Národního divadla, bylo navrženo významným českým architektem Karlem Pragrem jako součást projektu výstavby Nové scény a její provozní a restaurační budovy.

Prostranství v současnosti slouží k setkávání lidí všech věkových kategorií v rámci kulturních a společenských akcí. Zároveň odděluje dvě zdánlivě odlišné budovy, které mají společný účel.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru