dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla
Piazetta Národního divadla. Foto: prague.eu

Piazzetta Národního divadla se přejmenuje na náměstí Václava Havla

Piazzetta Národního divadla ponesem jméno náměstí Václava Havla, rozhodli pražští radní. Podnět k tomuto pojmenování vyšel od ředitele divadla Jana Buriana. 

„Václav Havel byl mimo politiku především dramatik, a tak je symbolické, že po něm bude pojmenováno veřejné prostranství vedle nejvýznamnějšího českého divadla. Domnívám se, že tento prostor výborně vystihuje a reprezentuje to, o co Havel usiloval. O setkávání se, o diskusi, o svobodné myšlení a o humanitu,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se piazzetta Národního divadla přejmenovala na náměstí Václava Havla?

16.2%
(16.2%)
83.8%
(83.8%)
Veřejné prostranství, které je nyní známo jako piazzeta Národního divadla, bylo navrženo významným českým architektem Karlem Pragrem jako součást projektu výstavby Nové scény a její provozní a restaurační budovy.

Prostranství v současnosti slouží k setkávání lidí všech věkových kategorií v rámci kulturních a společenských akcí. Zároveň odděluje dvě zdánlivě odlišné budovy, které mají společný účel.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru