dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Petro, sorry! Primátorka utnula vzdor, slovní přestřelka dvou žen bavila na jednání radních
Pražská zastupitelka Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Foto: archiv

Petro, sorry! Primátorka utnula vzdor, slovní přestřelka dvou žen bavila na jednání radních

O zostření koaliční krize po jednání rady minulý týden, na kterém pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) převzala do gesce problematiku pražských stavebních předpisů, bylo už napsáno mnoho. Tématu se věnoval podrobně i server Pražský patriot. Na veřejnost se dostal záznam z jednání rady, z kterého je nejen patrné, že primátorka šla rázně za tím, aby odstavila náměstka Matěje Stropnického od předpisů, ale je z něj také poznat, jak si primátorka nebere servítky ani vůči dalším kolegům z rady a ze zastupitelstva.

„Kolínská jen zírala, jak ji Krnáčová utřela," glosoval pro Pražský patriot slovní přestřelku radní, který nechtěl být jmenován.

V jedné části jednání rady je až úsměvně, jak primátorka „utřela“ Petru Kolínskou ze Strany zelených, která sice není radní, ale jednání se jako pražská zastupitelka za Trojkoalici zúčastnila.

Výměna názorů mezi oběma političkami proběhla v momentě, kdy už radní schválili přesun stavebních předpisů do gesce primátorky. Radní Jan Wolf navrhl přerušení projednávání předpisů a svolání mimořádného jednání radních. V této snaze ho podpořil náměstek Matěj Stropnický.

Návrh nebyl přijat, radní podpořili návrh primátorky. Kolínská zpochybnila hlasování, ale Krnáčová, která při jednání zastupitelstva drží často bobříka mlčení, její snahu tentokrát rázně utnula.

Jak vše probíhalo? Slovo měl Matěj Stropnický, když mu náhle vstoupila do řeči Adriana Krnáčová…

Krnáčová: Ano, Petro?
Kolínská: Já bych vás chtěla upozornit, že podle jednacího řádu rady, pokud se s návrhem na přerušení ztotožní předkladatel, tak se o návrhu nehlasuje, ale automaticky se mu vyhovuje.
Krnáčová: To nevadí, když jsme to odhlasovali, ne?
Kolínská: Ne, ne. Vracím se zpátky k hlasování o stavebních předpisech. To hlasování bylo podle mě v rozporu s jednacím řádem Rady.
Krnáčová:  A které hlasování bylo v rozporu s jednacím řádem Rady?
Kolínská: To o pozměňujícím návrhu.
Krnáčová: My jsme ale jako, to nebyl pozměňovací, to byl protinávrh.
Kolínská: V pořádku. Ale pokud padne návrh na přerušení a s ním se ztotožní předkladatel…
Krnáčová: Předkladatel to v podstatě nepředložil, to předložil pan Wolf, nechala jsem to hlasovat.
Kolínská: Pokud se předkladatel ztotožní s návrhem, tak se o návrhu nehlasuje.
Krnáčová: Neztotožnil se, tím pádem jsme hlasovali. Petro, sorry.


Další články
Nahoru